Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da lere kıyafet si

Giriş Tarihi: 5.12.2015 18:28
Fransa'da velilere kıyafet fişlemesi

'da okullardan, sembol taşıyan ve dini inançlarına göre giyinen lerin tespit edilmesi istendi.

Ülkenin Loire bölgesindeki Ulusal Eğitim Müdürlüğü, bölgedeki okullara, sembol taşıyan ve dini inançlarına göre giyinen lerin tespit edilerek kendilerine bildirilmesine ilişkin bir yazı yolladı.

Fransız basınında yer alan haberlere göre, okul müdürleri ve yöneticilerinden, velilerin kılık kıyafetine ilişkin bilgi verilmesi ve velilerin isimlerinin bildirilmesi istendi.Paris saldırıları sonrasında bölgedeki okullara gönderilen yazıya eğitim sendikaları ise tepki gösterdi.

Güney Eğitim isimli sendika, yazıya tepki göstererek bölge eğitim müdürlüğünden yazıyı derhal geri çekmesi çağrısında bulundu.Yazı kapsamında, okulların Ulusal Eğitim Müdürlüğüne herhangi bir bildirimde bulunup bulunulmadığı ise henüz bilinmiyor.

'da 13 Kasım'daki terör saldırıları sonrasında olağanüstü hal ilan edilmişti.İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve olağanüstü hal sı kapsamında 2 bin 235 noktada adli arama yapıldığını, bu aramalarda 232 kişinin gözaltına alındığını, 330 kişinin ev hapsinde tutulduğunu ve 334 silahın ele geçirildiğini söylemişti.

DAEŞ'in üstlendiği Paris'teki 13 Kasım saldırılarında 130 kişi hayatını kaybetmiş ve 351 kişi yaralanmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fransa'da velilere kıyafet fişlemesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN