Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ABD ve Fransa: Esad kalabilir

Esad'ın geleceği konusunda ABD ile Fransa çark etti. ABD Dışişleri Bakanı Kerry "Muhalifler DAEŞ'e karşı Esad'la işbirliği yapabilir" derken Fransız Bakan Fabius'a göre ise "Esad'ın gitmesi şart değil"

Giriş Tarihi: 6.12.2015
ABD ve Fransa: Esad kalabilir

Suriye'deki iç savaşın çözümüne dair ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ve Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius'tan gelen açıklamalar, Beşar Esad'ın geleceğine dair yeni tartışmalara yol açtı. Kerry, Suriye'deki rejim muhaliflerinin Esad birlikleriyle DAEŞ'e karşı işbirliği yapmasının mümkün olabileceğini söyledi.

FRANSA'YA SINIRSIZ OLAĞANÜSTÜ HAL GELİYOR

Gazetecilerin, Batı destekli muhaliflerin Esad görevinden ayrılmadan DAEŞ'e karşı böyle bir ittifak yapıp yapmayacağı sorusuna Kerry, "Esad'ın geleceğine dair bir netlik sağlanmadan ne zaman görevinden ayrılacağını söylemek zor olur" cevabını verdi. Kerry'nin açıklamasından bir gün sonra Fabius da, benzeri ifadeler kullandı. Suriye'de iç savaşı bitirmek üzere uygulanması planlanan siyasi geçiş süreci için Fabius, "Suriye'nin birleşebilmesi siyasi bir geçişle mümkündür. Bu da geçiş sürecinden önce Esad'ın gitmesi gerektiği anlamına gelmez; fakat bundan sonrası için bazı güvenceler olmalıdır" dedi.

ABD: RUSYA'NIN İDDİALARI ASILSIZ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD ve Fransa: Esad kalabilir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN