Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ünde vahşeti: 35 ölü

Giriş Tarihi: 5.1.2016 10:13
Türkmen köyünde DAEŞ vahşeti: 35 ölü

Eli kanlı terör örgütü , Suriye’de Azez’e bağlı Düden ü’nde 35 ’in başını kesti ve köy meydanına attı. DAEŞ kontrolündeki Düden Köyü’nü yoğun çatışmaların ardından yaklaşık 10 gün önce Türkmen Sultan Murat Tümeni ele geçirmişti.

Köyü kaybeden DAEŞ militanları kıyafetlerini değiştirdi, sakallarını kesti ve halkın arasına karışıp kendilerini gizledi. Pusuya düşürdükleri 35 Türkmen'in kafasını keserek köy meydanına attı. Yerel kaynakların da doğruladığı olay üzerine, Türkmen güçleri kaçan DAEŞ militanlarının yakalanması için bölgede operasyonlarına devam ediyor.

vahşetinin kurbanlarından Ali Mustafa'nın Gaziantep'te yaşayan ağabeyi Cemal Mustafa, "İki ün arasındaki Karaköprü ve Kızılmezre mevkiinde Araplardan oluşan Cephe Şemiyye Birliği, DAEŞ ile işbirliği yapmış. birliklere 'Tehlike yok' diyerek köye girmelerini sağladılar. Türkmenleri DAEŞ'e satmışlar" iddiasında bulundu.

Türkmenlere tüm çağrılarına rağmen hava desteği verilmediğini söyleyen Mustafa, "Türkmenlerin yaşadıkları bölgeler ateş altında. Her gün onlarca Türkmen katlediliyor ve yurtlarından çıkarılıyor ama kimse bize sahip çıkmıyor. Yeter artık! Bizim sesimizi duysunlar. Dünya bir araya gelip bu savaşa son versin" diye konuştu.

Habertürk

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkmen köyünde DAEŞ vahşeti: 35 ölü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN