'den şaşırtan açıklaması

Giriş Tarihi: 9.1.2016 22:51
Merkel'den şaşırtan Türkiye açıklaması

ı Angela krizi nedeniyle 'ye anlayışla yaklaşılması gerektiğini söyledi. Merkel, "Türkiye 2 milyondan fazla yı kul etti. Peki, 500 milyondan fazla nüfusu olan ne yaptı?" diye sordu

'ye vaat edilen mali yardımı savunan , krizinin aşılması için söz konusu yardımın gerekli olduğunu vurguladı

Deutsche Welle Türkçe servisinin aktardığına göre, partisi Hristiyan Demokrat Birlik'in (CDU) Rheinland Pfalz eyaletinin başkenti Mainz'da düzenlediği yeni yıl resepsiyonunda konuşan Merkel, "Türkiye 2 milyondan fazla sığınmacıyı kul etti. Peki, 500 milyondan fazla nüfusu olan ne yaptı?" diye sordu.

AB'nin Türkiye'ye sığınmacılar için kullanılmak üzere tahsis edeceği 3,5 milyar Euro'luk mali yardıma değinen Merkel, "Bu yüzden yardım etmemiz doğruydu, bundan sonra da yardım etmeye devam edeceğiz." diye konuştu.

DAVUTOĞLU İLE GÖRÜŞTÜĞÜNÜ SÖYLEDİ

Cuma günü Türkiye ı Ahmet ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini de söyleyen Başbakan Merkel, sorunun çözümü için AB'nin Türkiye ile birlikte hareket etmesi gerektiğinin altını çizdi.

AB Komisyonu kaçak göçmenlerin Avrupa'ya geçişlerini önlemede Türkiye'nin yeterli çabayı göstermediği eleştirisinde bulunmuştu.

Öte yandan Başbakan Türkiye, Lübnan ve Ürdün'de bulunan yaklaşık 5 milyon sığınmacı için Dünya Gıda Programı ve BM Mülteciler Yüksek Komiserliği'nden daha fazla maddi yardım sağlanması gerektiğini dile getirdi. 'nın bu konuda üzerine düşeni yapacağını vurgulayan Merkel, "Böylece en azından insanların şu anda bulundukları yerde kalmaları sağlanmış olur." dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Merkel'den şaşırtan Türkiye açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN