'de, 1.5 milyar dolarlık rüyası!

’de haftalardır devreden Powerball adlı şans oyununda ikramiye, rekor düzeye ulaşarak 1.5 milyar dolara çıktı. Amerikalıları, sadece bir kişiye verilecek en olarak tarihe geçen 1.5 milyar dolarlık ödülün hayali sardı.

Giriş Tarihi: 13.1.2016 23:18
ABD'de, 1.5 milyar dolarlık loto rüyası!
Yerel saatle 23.00'te yapılacak çekilişte rekor ikramiyeyi kazanabilmek için, sırasına bakılmaksızın, 5 rakamın ve joker rakamının bilette bulunması gerekiyor. Powerball adlı şans oyununda, ikramiyeyi kazanmak için çekilen sayıları tutturma olasılığı 292.2 milyonda 1 olarak gösteriliyor. Birden çok biletin ikramiyeyi tutturması durumunda, ikramiyenin biletler arasında eşit olarak bölünecek. Türkiye saati ile sabah 06:00'da yapılacak çekilişte, yalnızca joker numarasını tutturan bilet sahibi 4 dolar kazanacak. Daha fazla numara tutturan bilet sahiplerinin de 7, 100, 50.00 ve 1 milyon dolar kazanma olasılıkları da bulunuyor.


Şu andaki rakamlara göre kazanan kişi, 1,5 milyar dolarlık ikramiyeyi 30 yıl içinde eşit rakamlarla yıllık ödemeler şeklinde alabilecek ya da tek seferde 930 milyar dolar almayı seçebilecek. Şanslı kişi, daha sonra ikramiyesinin yüzde 39.6'sini federal vergi olarak ödemek zorunda kalacak. Ayrıca eyalet vergisi de ödemek zorunda kalacak şanslı kişinin eline, bütün kesintilerden sonra yaklaşık 950 milyon dolar para geçecek.

'de, biletine bakmadığı, kaybettiği, unuttuğu gibi gerekçelerle ödülünü almayan kişilerin kazandıkları ödülün her yıl toplam 2 milyar doları bulduğu belirtiliyor. Bu ödüllerin büyük çoğunluğunun 1 yada 5 dolarlık ödüller olmasına karşın, 2015'te sahibini bulamayan 114 ikramiye 1 milyon dolar ve üstünde bulunuyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD'de, 1.5 milyar dolarlık loto rüyası!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN