Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Biden'den ihanet bildirisini imzalayan akademisyenlere destek

ABD'nin sırlarını açığa çıkartan gazeteci Julian Assange için "terörist" diyen ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, büyük bir ikiyüzlülüğe imza atarak Can Dündar için "büyük kahraman" açıklaması yaptı. Biden, PKK sever akademisyenler için ise destek açıklaması yaptı.

Giriş Tarihi: 22.1.2016 18:49 Güncelleme Tarihi: 22.1.2016 22:23 ABONE OL
Biden'den ihanet bildirisini imzalayan akademisyenlere destek

ASSANGE "TERÖRİST", CAN DÜNDAR "BÜYÜK KAHRAMAN"


ABD devlet başkan yardımcısı Joe Biden, Türk gazetecilerini temsilen PKK terör Örgütü'nü destekleyen Aslı Aydıntaşbaş, Kadri Gürsel ve Ceyda Karan ile görüşerek bir skandala imza attı. Ayrıca şu an tutuklu olan Can Dündar için de Joe Biden "büyük kahraman" açıklaması yaptı. Oysa Joe Biden, ABD'nin sırlarını açığa çıkartan gazeteci Julian Assange için "terörist" açıklaması yapmıştı.

PKK SEVER AKADEMİSYENLERE DESTEK VERDİ

Amerika'da akademisyenlerin tutuklatan ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, 'Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi'nin bildirisine imza attıkları için haklarında soruşturma açılan akademisyenlere destek verdi. Biden, basın ve ifade özgürlüklerinin herkesin özgürlüğü olduğunu söyledi.

Biden, İstanbul'da sivil toplum kuruluşları temsilcileri, gazeteciler ve akademisyenlerle bir araya gelmeden önce yaptığı açıklamada, "Yalnızca Türkiye'ye değil, bütün ülkelere özgürce eleştirebilmenin, özgürce nefes almak kadar gerekli olduğunu anlatmaya devam edeceğiz" dedi.

İfade özgürlüğünün "temel özgürlüklerden bir tanesi" olduğunu vurgulayan Biden, "Basın ve ifade özgürlüğü yalnızca Amerikan değerleri değil tüm insanlığın değerleridir. Bizim sözünü ettiğimiz özgürlükler Türk halkı için yeni değildir; onlar sizin anayasanızda vardır" dedi.

ABD'DE DE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ VARMIŞ

"Barış için Akademisyenler"i kastederek, 1000'den çok akademisyenin düşüncelerini ifade ettikleri için kovuşturmaya uğramaları konusuda Byükelçi Bass'ın ABD'nin düşüncelerini açıkladığını anımsatan Biden, "İfade özgürlüğü en temel özgürlüklerden bir tanesidir. Basın özgürlüğü herkesin özgürlüğüdür" diye ekledi.

ABD AKADEMİSYENLERİ TUTUKLAMIŞTI

11 Eylül'ü ABD'nin kendi yaptığını söyleyen 75 akademisyenin FBI tarafından tutuklanması kararına evet oyu veren Joe Biden'ın PKK sever akademisyenlere sahip çıkması tepkiyle karşılandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Biden'den ihanet bildirisini imzalayan akademisyenlere destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN