Türkiye'nin en iyi haber sitesi

' 'de ya neden oluyor'

Giriş Tarihi: 1.2.2016 23:39
'İsrail ablukası Gazze'de psikolojik baskıya neden oluyor'

UNRWA Direktörü Schack, 'in tekrar eden saldırıları ve devam eden nın, Gazzeliler üzerinde ileri derecede ya neden olduğunu belirtti.

Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı'nın (UNRWA) mültecilere sağlık yardımları kapsamında başlatılan psikolojik destek programının açılışında konuşan Bo Schack, "'in tekrar eden saldırıları ve devam eden sı, halkını yalnızca ekonomik ve sosyal yönden etkilemiyor. Bunlar aynı zamanda halkın üzerinde ileri derecede ya neden oluyor" dedi.

Schack, UNWRA'nın mültecilere yapılan sağlık hizmetleri kapsamında psikolojik destek de vereceğini belirterek, "Özellikle zorlu toplumsal ve psikolojik tecrübelerden geçen çocuklara bu yönde destek vermemiz gerekli" diye konuştu.

İsrail, Hamas'ın 2006 yılındaki seçimleri kazanmasının ardından Gazze'ye abluka uygulamaya başlamış, gıda ve inşaat malzemeleri girişine kısıtlama getirmişti. Gazze'nin sınır kapılarını kapatan İsrail'in ablukası uluslararası tepkilere rağmen 10 yıldır devam ediyor.

Bunun yanında İsrail, 2008'den bu yana Gazze'ye üç kez geniş kapsamlı saldırı başlatmış, saldırılar binlerce Filistinlinin hayatını kaybetmesine, binler kişinin yaralanmasına, on binlerce binanın yıkılmasına neden olmuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'İsrail ablukası Gazze'de psikolojik baskıya neden oluyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN