Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de lığa bir aday daha!

Eski New York Belediye ı , başkanlık seçimlerine bağımsız aday olarak katılabileceği sinyalini verdi.

Giriş Tarihi: 9.2.2016 23:41
ABD'de başkanlığa bir aday daha!
Eski New York Belediye ı ve dünyanın sayılı zenginlerinden iş adamı Michael , başkanlık seçimlerine bağımsız aday olarak katılmayı düşündüğünü kaydetti.

New York Belediye Başkanlığını üç dönem üst üste yapan 74 yaşındaki Bloomberg, Financial Times'a verdiği mülakatta, ABD başkan aday adayları arasında süren tartışma konularına eleştiri getirdi.

SEÇENEKLERİ DEĞERLENDİRİYORUM

ABD kamuoyunun daha iyi bir seçim sürecini hak ettiğini belirten Bloomberg, başkanlık yarışına katılmayı düşünüp düşünmediğine yönelik soru üzerine de "seçenekleri değerlendirdiğini" bildirdi.

Bloomberg'in, önceki hafta yakınlarına kasım ayında yapılacak başkanlık seçimlerine katılabileceğini ima ettiği haberleri yer almıştı.

Daha önceki dönemlerde de başkanlık yarışına bağımsız aday olarak katılmayı düşündüğünü açıklayan Bloomberg, kazanma şansının düşük olması nedeniyle resmi adaylık başvurusunda bulunmamıştı.

11 Eylül saldırılarının ardından Kasım 2001'de New York kentinin 108. Belediye Başkanı olarak seçilen ve üst üste üç dönem görev yapan Bloomberg, dünyanın sayılı zenginleri arasında yer alıyor. Bloomberg, ABD'nin en zengin 8. kişisi olarak gösteriliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD'de başkanlığa bir aday daha!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN