Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Putin'e Saray darbesi!

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov'un kızı Liza Peskova, dünyanın Ankara'daki saldırılara karşı duyarsız kalmasını eleştirdi.

Giriş Tarihi: 3.4.2016 11:00 Güncelleme Tarihi: 3.4.2016 11:35
Putin'e Saray darbesi!

Dedesi Vladimir Solotsinki gibi Türkolog olmak içinMoskova Devlet Üniversitesi'nde Türkçe öğrenenPeskova, İnstagram hesabından paylaştığı bir mesajda, uluslararası toplumun'deki terör saldırılarıkarşısında duyarsız kalmasını eleştirdi.

DÜNYANIN TÜRKİYE'DEKİ SALDIRILARA DUYARSIZ KALMASINI ELEŞTİRDİ

Babası Peskov ve Rus Türk İşadamları Birliği (RTİB) Genel Sekreteri olan dedesi Vladimir Solotsinki gibi Türkolog olmak için Moskova Devlet Üniversitesi'nde Türkçe öğrenen Peskova, İnstagram hesabından paylaştığı bir mesajda, uluslararası toplumun'deki terör saldırıları karşısında duyarsız kalmasını eleştirdi.

''MOSKOVA DEVLET ÜNİVERSİTESİ'NDE TÜRKÇE ÖĞRENİYORUM''

Peskova, ''Ben Ankara'da doğdum, hayatımın ilk yıllarını orada geçirdim. Babam ve dedem Türkolog ve ben de Moskova Devlet Üniversitesi'nde Türkçe öğreniyorum.

''NEDEN İNTERNET TÜRK BAYRAKLARIYLA DOLU DEĞİL?''

Böyle biri olarak dargınım ve çevremizde olanların iki yüzlü olduğunu ve çifte standartuyguladığını hissediyorum. Neden internet Türk bayrakları ile dolu değil?

''PARİS'TEKİ İNSANLARIN ÖLÜMÜNDEN DAHA MI ÖNEMSİZ?''

Ankara'da pazar gecesi (13 Mart) evine otobüsle dönen insanların ölümü, Paris'teki insanların ölümünden daha mı önemsiz? Yani terör saldırıları, daha önemli ve az önemli diye ikiye mi ayrılıyor?'' ifadelerini kullandı.

''TÜRKİYE'DEKİ SALDIRI, KENDİ ACIM''

'de doğduğunu, Rusya ve Fransa'da da yaşayıp eğitim aldığını belirtip, Türk dostları da olduğunu vurgulayan Peskova, şunları yazdı:

''Rusya'da, Fransa'da ve Türkiye'de yaşanan terör saldırılarını kendi acım olarak görüyorum. Çünkü özellikle bu üç ülke bana yakın. Ama aynı zamanda bu felaketle karşılaşan başka ülkelerin insanlarına da derin başsağlığı dileklerimi iletiyorum.''

''TERÖRE KARŞI DÜNYA TEK YUMRUK OLMALI''

Teröre karşı dünyanın 'tek yumruk' olması gerektiğini dek ekleyen Peskova, şöyle devam etti:

"Terör saldırılarını önemli ve önemsiz olarak ya da coğrafi ve etnik hususa göre ayırdığımız sürece biz terörizmi yenemeyiz. Her terör saldırısının ardından destek ve dayanışma sergileyerek ve öfke tsunamilerimizi ayağa kaldırarak bu şekilde çağımızın bu belasını yenebiliriz."

"AİLEM VE BEN SİZİNLE BERABERİZ"

Peskova mesajını Türkçe ifadelerle sonlandırdı: "Türkiye, ailem ve ben sizinle beraberiz ve üzgünüz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Putin'e Saray darbesi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN