" samimi olduğunu ortaya koymuştur"

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, vize serbestisine ilişkin bir soruya, "Vize serbestisi konusunda reform adımlarını büyük bir hızla gerçekleştirmeye çalıştı. Fakat maalesef Parlamento'daki beklediğimiz hıza kavuşamadı. Çünkü muhalefetin zaman zaman engellemeleri ile karşılaştı bu süreç. Sonuçta büyük oranda AB ile varılan mutabakat çerçevesindeki atılması gereken adımların önemli bir kısmı atılmıştır. samimi olduğunu ciddiyetle ortaya koymuştur. Bu konuyu rahatlıkla aşabileceğimizi ümit ediyorum" diye konuştu.

Giriş Tarihi: 4.5.2016 11:45 Güncelleme Tarihi: 4.5.2016 13:21
Türkiye samimi olduğunu ortaya koymuştur

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ankara Ticaret Odasınca düzenlenen "Ankara'yı Seviyorum" kampanyası açılış töreninden sonra gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Kurtulmuş, vize serbestisine ilişkin bir soruya, "Vize serbestesi konusunda reform adımlarını büyük bir hızla gerçekleştirmeye çalıştı. Fakat maalesef Parlamento'daki beklediğimiz hıza kavuşamadı. Çünkü muhalefetin zaman zaman engellemeleri ile karşılaştı bu süreç. Sonuçta büyük oranda AB ile varılan mutabakat çerçevesindeki atılması gereken adımların önemli bir kısmı atılmıştır. samimi olduğunu ciddiyetle ortaya koymuştur. Bu konuyu rahatlıkla aşabileceğimizi ümit ediyorum" diye konuştu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği Komisyonu'nun vize konusunda açıklayacağı rapor öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

AVRUPA SÖZÜNDE DURMALI

Çavuşoğlu "72 kriterin hepsini gerçekleştirmek için çabaladık. Bazı konularda AB'nin farklı görüşleri olabilir. Bizim samimiyetimiz konusunda kimsenin şüphesi olmasın. Cumhuriyeti vatandaşları vizesiz seyehati hak ediyor. Eğer eksiklik varsa, Türkiye'nin kararlılığıyla bu eksiklikler de giderilir. Türkiye sözünde duran bir ülke, ahde vefa çok önemli, Avrupa da sözünde durmalı. AB sözünde durarak vatandaşlarımıza şüpheyle yaklaşmamalıdır" dedi.

"TÜRKİYE SAMİMİ OLDUĞUNU ORTAYA KOYMUŞTUR"

VİZESİZ AVRUPA'DA KARAR GÜNÜ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Türkiye samimi olduğunu ortaya koymuştur"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN