Hitler iktidarı istiyor

Giriş Tarihi: 16.5.2016 10:37 Güncelleme Tarihi: 16.5.2016 10:59
AB Hitler iktidarı istiyor

Boris Johnson, Avrupa Birliği projesini Hitler’in kıta üzerinde iktidar elde etmeye çalışmasına benzetti. Eski başkan “, bunu farklı yöntemlerle yapma girişimidir” dedi.

Muhafazakar Partili Londra eski belediye başkanı Boris Johnson, İngiliz The Sunday Telegraph gazetesine verdiği mülakatta, Avrupa tarihinde geçen iki bin senenin kıtayı tek bir yönetim altında birleştirme girişimlerine sahne olduğunu belirtti. Johnson "Napolyon, Hitler gibi çeşitli insanlar bunu denedi ve bu trajik bir biçimde sonuçlandı. Avrupa Birliği bunu farklı yöntemlerle yapma girişimidir" dedi. "Esas olarak ezeli sorun, Avrupa fikrine temelde bir sadakatin eksikliğidir" diyen Johnson "Herkesin riayet ettiği ve anladığı tek bir otorite yoktur" diye konuştu.

ALMANYA VURGUSU

Boris Johnson The Sunday Telegraph gazetesine İngilizlerin yeniden "Avrupa'nın Kahramanları" olmalarını istediğini söyledi. Johnson, ülkeleri arasındaki gerilimlerin, 'nın İtalya ekonomisini "ele geçirecek" ve Yunanistan'ı "yıkıma uğratacak" güce ulaşmasını sağladığını söyledi. İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden çıkmasını savunan Muhafazakar Partili Boris Johnson "Vote Leave" (Ayrılmayı Seç) kampanyasına destek veriyor. Johnson, ada ülkesinin Avrupa Birliği'nde kalmasını savunan aynı partiden Başbakan David Cameron'a karşı muhalefetin de en popüler figürleri arasında yer alıyor. 23 Haziran'da yapılacak referandum öncesinde kamuoyu yoklamalarına göre iki taraf arasında başa baş bir mücadele söz konusu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AB Hitler iktidarı istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN