Rusya yasaktan vazgeçti

Giriş Tarihi: 16.5.2016 17:14 Güncelleme Tarihi: 16.5.2016 17:15
Rusya yasaktan vazgeçti

Rusya Ürünleri Denetim Dairesi "Rosselhoznadzor", 16 Mayıs Pazartesi günü bal kabağı hariç 'den tüm tarım ürünleri ithalatını yasaklama kararından vazgeçtiğini açıkladı.

Rusya 'ye uyguladığı ambargo kapsamında ürünlerine getirdiği yasağı kaldıracağını duyurdu. Rus tarım kurumu sadece zararlı haşere içerdiği için bal kabağı ve kabağın 19 Mayıs tarihinden itibaren geçici olarak yasak ürün listesine ekleneceğini bildirdi.

NATO GENERALİNDEN 'RUSYA' UYARISI

TÜRKİYE'DEN OLUMLU SİNYALLER ALINDI

Açıklamayı yapan "Rosselhoznadzor" Başkan Yardımcılarından Yuliya Şvabauskene, "Bugün yaptığımız değerlendirme toplantısında 'den tüm tarım ürünlerine yasak uygulamasına herhalde geçilmeyecek. Türk tarafından hataları düzeltme yönünde olumlu sinyaller alındığı için radikal adımdan şimdilik vazgeçtik. Daha önce ilan ettiğimiz üzere bugün sadece marul ve kıvırcık yasağı uygulanmaya başlandı. 19 Mayıstan itibaren ise bal kabağı ve kabak da yasak listesine geçici olarak eklenecek. Türk ürünlerine ek yasaklar tamamen ürünlerin kalitesi ve karantina şartlarına bağlı. Yasaklanan ürünlerde sistematik biçimde Kaliforniya Tripsi olarak bilinen haşereye rastlandığı için geçici yasak getirmek zorunda kalıyoruz. Türk tarafının davranışlarına göre yasak konduğu gibi kaldırılabilir" dedi.

PUTİN'İ REZİL EDEN MİLLİ PROJE!

BİR LİMON KALMIŞTI

Böylece 1 Ocak yaptırım kararları listesine göre yasaklanan ve daha sonra eklenen tarım ürünleri toplandığında Rusya'nın şu anda sadece Türkiye'den limonu yasaklamadığı ortaya çıkıyor.

PUTİN'DEN TÜRKİYE'YE KARŞI KÜSTAH İDDİA

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rusya yasaktan vazgeçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN