Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Putin'den 'kaynak bulun' uyarısı

Devlet Başkanı Vladimir Putin, yeni kaynakların bulunmaması halinde ülkedeki k büyümenin yüzde 0 seviyesinde kalacağı uyarısında bulundu.

Giriş Tarihi: 25.5.2016 17:19
Putin'den 'kaynak bulun' uyarısı

Putin, kendisine danışmanlık yapan Konseyi ile Moskova'da gerçekleştirdiği toplantıda yaptığı konuşmada, 'nın yeni kaynaklar bulmaması halinde ülke ekonomisindeki büyümenin yüzde 0 seviyesinde kalmaya devam edeceğini belirtti.

Yerel ekonominin tekrar büyüyebilmesi için gereken adımlarınatılmasının önemini vurgulayan Putin, "Ekonomimizin etkinliğini artırabilmek içinde yapısal reformları hayata geçirmemiz, makro ekonomik istikrarı devam ettirebilmek adına büyük önem arz ediyor." dedi.

'PUTİN'İN DE SONU HİTLER GİBİ OLACAK'

'PUTİN REJİMİNİN ELİNDE İMKAN OLSA 1944'Ü TEKRARLAYACAKLAR'

Ekonomi Konseyinden, Rus ekonomisinin 2025 yılına kadar izlemesi gereken yol haritasının da çizilmesini talep eden Putin, "Çoğu uzman Rus ekonomisinin tekrar istikrarlı bir hale geldiğinde hemfikir. Artık geleceğe bakmamız ve stratejik önemdeki konulara yoğunlaşmamız lazım." ifadelerini kullandı.

Daha önce Rus medyasına sızan ve Putin'e sunulacağı belirtilen Ekonomik Kalkınma Bakanlığı raporunda, petrol fiyatlarının varil başı 50 doların üzerine çıkması halinde bile, yıllık yüzde 5 ila 7'lik ekonomik büyüme rakamlarına ulaşmanın pratikte imkansız olduğu belirtilmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Putin'den 'kaynak bulun' uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN