Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belçika ve ’den terör örgütü PKK’ya yine izin

Giriş Tarihi: 27.5.2016 15:20 Güncelleme Tarihi: 27.5.2016 15:25
Belçika ve AB’den terör örgütü PKK’ya yine izin

Belçika, terör örgütü PKK‘ya gösteri yapması için yine izin verirken, Komisyonu da terör örgütünün sözde raporunu aldı.

Terör örgütü PKK, Belçika yönetiminden aldığı izinle Brüksel'de 'nin yönetim binalarının yer aldığı Schuman Meydanı'nda karşıtı gösteri düzenledi.

Yaklaşık 60 kişilik grup, PKK ve PKK'nın Suriye uzantısı PYD ile onun askeri kanadı YPG'yi simgeleyen bez parçaları ve terörist başının posterlerini taşıdı.

Bir süre slogan atan PKK'lılardan üçü, daha sonra AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'nin ofisine giderek, 'de devam eden terör operasyonlarına ilişkin hazırladıkları sözde raporu verdi. Bir süre PKK'lılarla konuşan AB çalışanı da raporu aldı.

ERDOĞAN BELÇİKA BAŞBAKANI'NI FENA BOZDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AB'yi terörle mücadele konusunda sık sık eleştiriyor.

AB, vize serbestisi için Türkiye'den terörle mücadele kanunun değiştirmesini isterken, Ankara da AB'nin terörle mücadelede Türkiye'nin hassasiyetlerine dikkate almadığını savunuyor.

Her ne kadar PKK AB'nin terörist örgütler listesinde olsa da örgütün sık sık Avrupa başkentlerine gösteriler düzenlemesine müsaade ediliyor.

18 Mart'ta yapılan Türkiye-AB Zirvesi sırasında PKK'nın AB Konseyi arkasında kurduğu çadır gerilime neden olmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, çadır kurulmasına izin verilmesini sert şekilde eleştirmişti.

Terör örgütü ele başlarından Zübeyir Aydar ve Remzi Kartal'ın yaşadığı Belçika'da, örgütün iki televizyon kanalı da yayın yapıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belçika ve AB’den terör örgütü PKK’ya yine izin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN