Türkiye'nin en iyi haber sitesi

skandal '1915' kararının ardından endişeli

, parlamentonun skandal kararından sonra Türkiye ile askeri işbirliği projelerinin etkilenmesinden endişeli. Spiegel Online’ın Savunma Bakanlığı yetkililerine dayandırdığı haberde, karara tepki olarak birlikte yürütülen ortak projelerin, özellikle İncirlik’teki Tornadolar ve Ege’de sığınmacılara karşı yürütülen NATO devriyelerinin ilk etapta etkilenmesi ve engellenmesinden endişe edildiği yer aldı.

Giriş Tarihi: 3.6.2016 11:21 Güncelleme Tarihi: 3.6.2016 12:05
Almanya skandal '1915' kararının ardından endişeli

Savunma Bakanı Ursula von der Leyen'in Perşembe sabahı oylamadan önce askeri yetkililerle Türkiye'nin muhtemel tepkilerini görüştüğünü yazan Spiegel Online, NATO partneri olmasına rağmen, Türkiye ve özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın nasıl davranacağının kestirilemez olarak değerlendirildiğine dikkati çekti.

Alman Tornado keşif uçaklarının DAEŞ'e karşı uluslararası koalisyona destek amacıyla İncirlik Üssü'nde görev yaptığı hatırlatılan haberde, Alman ordusunun İncirlik'te yapmayı planladığı ve bu amaçla yürüttüğü görüşmelerin etkilenebileceği belirtiliyor.

Aynı şekilde Ege'de insan kaçakçılarına yönelik yürütülen NATO devriyelerine Türkiye'nin uzun görüşmelerin ardından ikna edildiğine dikkat çeken Spiegel Online, şu anda Ege'nin belirli bölümlerinde yürütülen devriye görevinin genişletilmesinin de kararın ardından zor olduğunu yazdı.

ANGELA MERKEL'DEN İLK AÇIKLAMA

ALMANYA BAŞBAKANI MERKEL: ALMANYA İLE TÜRKİYE'Yİ BİRBİRİNE BAĞLAYAN BİRÇOK ŞEY VAR

ALMANYA'DA ERMENİ TASARISI İÇİN TÜRK VEKİLLER NE OY VERDİ?

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Almanya skandal '1915' kararının ardından endişeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN