Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Florida'daki saldırıyla ilgili Obama'dan ilk açıklama geldi

Florida'da bir kulübüne düzenlenen silahlı baskında en az 50 ölü, 53 yaralı var. Polis DAEŞ'li saldırganın öldüğünü duyurdu. Saldırıya ilişkin Başkanı Obama'dan açıklama geldi

Giriş Tarihi: 12.6.2016 21:22 Güncelleme Tarihi: 13.6.2016 00:06
Florida'daki saldırıyla ilgili Obama'dan ilk açıklama geldi

OBAMA'DAN AÇIKLAMA

Başkanı Barack Obama da saldırıya ilişkin açıklama yapmak üzere kameralar karşısına geçti. Obama açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"FBI saldırıyı bir terör saldırısı olarak soruşturmaktadır. her türlü çabanın gösterilmesi için terör bağlantısı varsa ortaya çıkarılması emrini verdim. Bu Amerika'nın herhangi bir yerinde gerçekleşebilirdi. Orlando'nun yanında olacağız.

ABD'DE GECE KULÜBÜNDE KATLİAM Güvenlik güçlerimiz her gün hayatlarını tehlikeye atarak bu fedekarlıkları yapıyor. Bu tüm Amerika ve eşcinsel toplum için üzücü bir gün. Burada saldırgan insanların dostlarıyla bir araya gelmeyi seçtiği bir kulübüne saldırdı. Burası sadece bir gece kulübü değil bir dayanışma merkeziydi.

Bu saldırı kim olursa olsun, etnik kimliği, cinsel tercihi, dini ne olursa olsun terörün tüm halkı hedef aldığını bize göstermiştir. Bu saldırı ABD tarihindeki en büyük katliam olarak tarihe geçti. Bu olayda bir saldırganın, okulda olsun ya da bir tapınak olsun ya da gece kulübünde olsun buradaki insanları katledebilmek için silah almasının ne kadar kolay olduğunu bir kez daha göstermiştir. Bu konuda engelleyici bir karar almamak hiçbir şey yapmamakla şe değerdir."

Obama, 50 kişinin öldüğü terör saldırısıyla ilgili konuştu

YARALILARDAN BAZILARININ DURUMU AĞIR

Saldırıda yaralanarak hastaneye kaldırılan 53 yaralıdan bazılarının durumunun ağır olduğu bildirildi.

Saldırı sırasında gece kulübünde 100'den fazla kişinin bulunduğu bildiriliyor.

Dün, yine Orlando'da, şarkı yarışmasıyla ün kazanan Christina Grimmie, konser sonrası hayranlarına imza dağıtrırken vurularak öldürülmüştü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Florida'daki saldırıyla ilgili Obama'dan ilk açıklama geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN