Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Obama, ’a oy istedi

Başkanı Barack Obama, eski First Lady ve Dışişleri Bakanı Hillary ’un mitingine katılarak, kasım ayındaki başkanlık seçimleri için oy istedi

Giriş Tarihi: 7.7.2016
Obama, Clinton’a oy istedi
'de kasım ayında yapılacak başkanlık seçimleri öncesi Demokrat Parti'nin adayı olmayı garantileyen eski Dışişleri Bakanı Hillary 'ın ilk kez bir seçim mitingine katılan ABD Başkanı Barack Obama, oyunu Clinton için kullanacağını belirterek, "Onun ne kadar zeki ve olaylara hazırlıklı olduğunu biliyorum" dedi. Başkanlık uçağı Air Force One ile başkent Washington DC'den Kuzey Carolina'ya beraber gelen Obama ile Clinton, miting alanını dolduran Demokrat seçmenleri el ele selamladı. Clinton ile Dışişleri Bakanlığı döneminde yakın çalıştığını anlatan ve eski çalışma arkadaşından övgüyle bahseden Obama, "Başkanlık için ondan daha donanımlı birini bilmiyorum" diye konuşu. Clinton'dan bahsederken, "İşler istediği gibi gitmediği zaman bile nasıl dirayetli durabildiğini ve daha güçlü geri dönebildiğini yakından gördüm" ifadelerini kullanan Obama, seçmenlerden Clinton'a oy vermelerini istedi. İsim vermeden Cumhuriyetçilerin muhtemel başkan adayı işadamı Donald Trump'ı da eleştiren Obama, Amerika'yı yeniden büyük yapmaktan bahseden kişilerin olduğunu ancak Amerika'nın zaten büyük olduğunu vurguladı.

FBI'DAN YAKAYI KURTARDI
Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Direktörü James Comey, Clinton'ın Dışişleri Bakanlığı dönemindeki resmi yazışmalarda kişisel elektronik posta hesabını kullanmasıyla ilgili "suç isnadına gerek olmadığını" açıkladı. Comey "Clinton ve çalışma arkadaşları, gizli ve hassas bilgileri ele almada oldukça dikkatsiz davrandılar, ancak ilgili yasaları ihlal etme niyetleri yoktu" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Obama, Clinton’a oy istedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN