Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Merkel'den 'ye övgü

Almanya Başbakanı Angela Merkel, 'deki sığınmacılara ilişkin, '''nin 3 milyon sığınmacıyı kabul etmesinin gerçek bir insani davranış olduğunu söylemem lazım.'' dedi.

Giriş Tarihi: 11.7.2016 01:33
Merkel'den Türkiye'ye övgü

Almanya'da bir televizyon programına katılan Merkel, Avrupa'da yaşanan sığınmacı krizi ve gelecekteki durum konusunda açıklamalarda bulundu.

'nin sığınmacı yükünün hafifletilmesi için yardım etmeleri gerektiğinin altını çizen Merkel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Ege'de herkesin gözü önünde sadece 2 ayda 400 kişinin hayatını kaybetmesini istemediği" şeklindeki sözlerine yer verdi.

Avrupa'ya yasa dışı göçün engellenmesi için ile çalışılmasının önemini vurgulayan Merkel, Avrupa'nın yasal olarak sığınmacı alması için ile görüşmeye devam etmeleri gerektiğini vurguladı.

İNCİRLİK'TEKİ ALMAN ASKERLERİ

Angela Merkel, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Polonya'nın başkenti Varşova'daki görüşmesine de değindi. Merkel, İncirlik Hava Üssü'nde bulunan Alman askerlerini ziyaret etmek isteyen milletvekillerine izin verilmemesine yönelik olarak, "Federal Meclis ile Türkiye arasında Ermeni kararı" konusunda görüş ayrılığı bulunduğuna işaret etti.

Merkel, ''Yapıcı bir görüşmeydi devam ettirilmesi gerekiyor. Milletvekillerinin askerlerimizi ziyaret edebilmesine olanak sağlanmalı.'' diye konuştu.

MERKEL'DEN DOMUZ ETİ AÇIKLAMASI

Merkel ziyarete izin verilmemesi durumunda İncirlik'te görev yapan Alman askerlerinin geri çekilip çekilmeyeceği konusunda, ''Şimdi görüşmelerin nasıl devam edeceği konusunu düşünüyorum. Görüşmelere devam edilmesi gerekli. Çözüm henüz yok. Siyasette her şey bir görüşmeyle çözülemiyor.'' ifadesini kullandı.

Alman Şansölyesi, gelecek yıl yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kimin aday olup olmayacağı hakkında ise koalisyon ortakları olarak bir sonraki eyalet seçimlerinin ardından aday konusunu konuşmak üzere bir araya geleceklerini bildirdi.

Merkel, 2017'de yapılacak genel seçimlerde tekrar aday olup olmayacağı konusunda, ''Gerektiğinide ne gerekliyse söylenir'' dedi

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Merkel'den Türkiye'ye övgü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN