Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: ’de yüz yılın felaketi yaşanıyor!

Kasırga felaketini yaşayan 'den haberleri gelmeye devam ediyor. ABD'nin Florida eyaletinin Key West, Miami ve Tampa kentlerini tahrip eden ilerlemeye devam ediyor. Florida'da Vali Rick Scott, kameraların karşısına geçerek, “Hayatı tehdit eden bir durumla karşı karşıyayız” dedi. Vali Rick Scott, Florida'nın bazı ilçelerinde boşaltılan bölgelerde, ve hırsızlıkların başladığını belirterek, önlem olarak Tampa ve Gulf Coast kentlerinde sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 12.9.2017 12:45 Güncelleme Tarihi: 11.9.2017 13:09
Son dakika: ABD’de yüz yılın felaketi yaşanıyor!

Akşam saatlerinde Miami kentinde etkili olan kasırga, kent merkezini beklenilenin üzerinde tahrip ederek su taşkınlarının yaşanmasına neden oldu. Key West kentinin tamamen sular altında kaldığı belirtildi. Yetkililer, Florida eyaletinde yaşanan yüz yılın kasırgasında ölen ve yaralılar konusunda bir açıklamada bulunmazken, Florida'da Vali Rick Scott, kameraların karşısına geçerek, "Hayatı tehdit eden bir durumla karşı karşıyayız" dedi.

ABD'de yüz yılın afeti yaşanıyor

MİLYONLARCA KİŞİ ETKİLENDİ

Irma Kasırgası, Florida'da 3 milyondan fazla ev ve işyerini elektriksiz bıraktı. Yerel yetkililer, elektrik hizmetlerinin onarılmasının en az bir hafta ya da daha uzun süreceğini duyurdu. Gece yarısı ve yarından sonra elektrik kesintilerinden yaklaşık 4,1 milyon kişinin etkileneceği belirtildi. Miami'de iki dev inşaat vincinin devrildiği de açıklandı.

SON DAKİKA: ABD'DEKİ IRMA KASIRGASI'NDA CAN KAYBI YAŞANDI!

YAĞMA VE HIRSIZLIKLAR BAŞLADI

Irma Kasırgasının Tampa kenti üzerinden Georgia, kuzey ve güney Karolina ve Virginya eyaletlerinde etkili olması bekleniyor. Amerika Kasırga Merkezi, hız kategorisi 2'ye düşen kasırganın azami rüzgar hızının 110 mph (175 km/saat) olduğunu açıkladı.

Vali Rick Scott, pazar akşamı Tampa ve Gulf Coast şehirleri için sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurdu. Florida'nın bazı ilçelerinde boşaltılan bölgelerde, yağma ve hırsızlıkların başladığını belirterek, önlem olarak Tampa ve Gulf Coast kentlerinde sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini açıkladı.

IRMA KASIRGASI FLORİDA'YA ULAŞTI! ABD TARİHİNDEKİ EN BÜYÜK TAHLİYE

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son dakika: ABD’de yüz yılın felaketi yaşanıyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN