Türkiye'nin en iyi haber sitesi

O teröristle DEAŞ arasında fark yok

Giriş Tarihi: 20.3.2019
O teröristle DEAŞ arasında fark yok
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin Washington Post gazetesine yazdığı makalede, Yeni Zelanda'daki terörist ile DEAŞ'ın kumaşının aynı olduğunu vurguladı. Erdoğan, şunları kaydetti:
Teröristin Türkiye'ye ve şahsıma birçok kez atıfta bulunması hem manidar hem de üzerinde düşünülmesi gereken bir husustur.
Türkiye, olayın aydınlatılması için Yeni Zelanda ve diğer ülkelerle işbirliği içerisinde çalışmalarını sürdürmektedir.
Geçtiğimiz hafta yaşanan terör saldırılarını Hıristiyan öğretisine, ahlâkına veya prensiplerine bağlamaya yönelik her türlü gayreti kategorik olarak reddediyorum. Yeni Zelanda'da yaşananlar ancak cehalet ve nefretin zehirli bir çıktısı olarak değerlendirilebilir.
DEAŞ terör örgütü, son yıllarda "İstanbul'un yeniden fethi" için çağrıda bulunmuştur. Bu çağrı, Christchurch saldırganının manifestosunda yer alan "şehri bir kez daha Hıristiyan yapma" sözüyle benzerlik göstermektedir. Yeni Zelanda'da masum insanların canını alan katil ile Türkiye, Fransa, Endonezya ve başka yerlerde terör saldırıları düzenleyenler arasında kesinlikle hiçbir fark olmadığını tespit etmek durumundayız.
Tüm Batılı liderlerin, Yeni Zelanda Başbakanı Sayın Jacinda Ardern'in cesareti, liderliği ve samimiyetinden ders alarak kendi ülkelerinde yaşayan Müslümanları kucaklaması gerekir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O teröristle DEAŞ arasında fark yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN