Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Son dakika: 'da kritik dakikalar! Sudan devlet televizyonu...

Son dakika haberi... 'da devlet televizyonu binasını kuşattı ve bazı askerler içeriye girdi. Sudan'da siyasi kaynaklar, askerlerin iktidardaki Ulusal Kongre Partisi liderlerini gözaltına almaya başladığını belirtti. Görgü tanıkları, ordunun başkent Hartum'daki Cumhurbaşkanlığı Sarayı binasını da kuşattığını ifade etti. Öte yandan, Muhalif Sudan Meslek Odalarının (SPA) çağrısına uyan binlerce Sudanlı, başkentteki ulusal ordu karargahına doğru ilerliyor.Sudan Cumhurbaşkanı Ömer el-Beşir'in Birinci Yardımcısı ve Savunma Bakanı Avad bin Avf'ın gözaltına alındığı iddia edildi. Sudan'da yaşanan gelişmeler dakika dakika haberimizde...

Giriş Tarihi: 11.4.2019 09:45 Güncelleme Tarihi: 11.4.2019 13:58
Son dakika: Sudan'da kritik dakikalar! Sudan devlet televizyonu...

Sudan'da askeri hareketlilik! Sudan'da ordu devlet televizyonu binasını kuşattı. Bazı askerler içeri girdi. Devlet televizyonunun bu açıklaması 30 yıldır ülkeyi yöneten Cumhurbaşkanı Ömer el-Beşir'e karşı darbe girişimi olabileceği spekülasyonlarını artırdı. Sudan'da yaşanan son dakika gelişmeler haberimizde...

Sudan'da darbe girişimi... Sudan devlet televizyonu ele kuşatıldı!

Sudan devlet televizyonu, ordunun kısa süre içerisinde önemli bir açıklama yapacağını bildirdi. Devlet televizyonun bu açıklaması 30 yıldır ülkeyi yöneten Cumhurbaşkanı Ömer el-Beşir'e karşı darbe girişimi olabileceği spekülasyonlarını artırdı.Bu hafta başında askerler ve Khartum'da Savunma Bakanlığı dışında toplanan binlerce hükümet karşıtı protestocuyu dağıtmaya çalışan üniformalı istihbarat ve güvenlik personeli arasında çatışma yaşandı. Bu gösterilerde Salı günü altısı silahlı kuvvetler üyesi olmak üzere, 11 kişi hayatını kaybetmişti.

Devlet televizyonda yer alan açıklamada "Silahlı kuvvetler kısa süre içerisinde önemli bir açıklama yapacak. Hazır olun" denildi.07:46 ORDU DEVLET TELEVİZYONU VE RADYOSUNU KUŞATTI

Sudan'da ordu, devlet televizyonu ve radyosunu kuşattı, askerler içeriye girdi. Sokaklarda asker ve ordu bünyesindeki Hızlı Destek Kuvvetleri mensuplarının konuşlandığı görülüyor. Devlet televizyonu ve radyosunda sabahın erken saatlerinden itibaren ulusal marşlar ve şarkılar yayınlanırken, alt yazıda ordunun kısa süre içerisinde önemli bir açıklama yapacağı ifadesi yer alıyor.

Görgü tanıkları, ordunun başkent Hartum'daki Cumhurbaşkanlığı Sarayı binasını da kuşattığını ifade etti. Öte yandan, Muhalif Sudan Meslek Odalarının (SPA) çağrısına uyan binlerce Sudanlı, başkentteki ulusal ordu karargahına doğru ilerliyor.

09:10 SİYASİ KAYNAKLARDAN İLK AÇIKLAMA!

Sudan'da siyasi kaynaklar, askerlerin iktidardaki Ulusal Kongre Partisi liderlerini gözaltına almaya başladığını belirtti.

09:14 HARTUM'DA UÇUŞLAR DURDURULDU!

Sudan'da Uluslararası Hartum havaalanında uçuşlar durduruldu. Havaalanında sadece inişlere izin veriliyor.

09.50 İktidardaki Ulusal Kongre Partisinin 100'den fazla yöneticinin Sudan istihbaratı tarafından tutaklandığı bildirildi. Tutuklananlar arasında partinin Başkanı ve eski Savunma Bakanı Abduurrahim Muhammed Hüseyin'in de bulunduğu öğrenildi.

10:34 ARAP BSINI CUMHURBAŞKANI ÖMER EL BEŞİR GÖREVİ BIRAKTI!

Arap basınından gelen son dakika haberde Sudan Cumhurbaşkanı Ömer El- Beşir'in görevi bıraktığı duyuruldu.Geçiş konseyi oluşturulması için çalışmaların başlatıldığı belirtildi.

12:55 CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI GÖZALTINA ALINDI

Sudan Cumhurbaşkanı Ömer el-Beşir'in Birinci Yardımcısı ve Savunma Bakanı Avad bin Avf'ın gözaltına alındığı iddia edildi.

13:27 SUDAN GÜVENLİK VE İSTİHBARAT BİRİMLERİ'NDEN AÇIKLAMA

Sudan Güvenlik ve istihbarat birimleri "Ülke genelinde bütün siyasiler serbest bırakıldı" açıklamasını yaptı.

13:35 RUSYA'DAN AÇIKLAMA!

Rusya: "(Sudan'daki askeri hareketlilik) Durumun yakında anayasal düzene döneceğini umuyoruz"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son dakika: Sudan'da kritik dakikalar! Sudan devlet televizyonu...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN