Türkiye'nin en iyi haber sitesi

e-mail'den gönderilecek!

(AÜ) Açık Öğretim Fatültesi () öğrencileri artık nı şahsi mail adreslerinden öğrenebilecek

Giriş Tarihi: 7.11.2015 11:56
AÖF sınav sonuçları e-mail'den gönderilecek!
AÜ Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, 'de öğrenim gören öğrencilerin daha önce nı fakültenin internet sitesinden öğrenebildiklerini anımsattı.

Her yıl sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen yüz binlerce öğrencinin eş zamanlı sisteme girmek istediğini ve yoğunluk oluştuğunu belirten Gündoğan, "Artık sosyal medya çok yaygın bir şekilde kullanıldığı için sınav açıklandığı zaman herkes bir anda sisteme girmek istiyordu. Aşırı yoğunluktan dolayı sistemde gecikmeler yaşanabiliyordu. Bu nedenle öğrenci nu gecikmeli öğreniyordu" dedi.

Öğrencilerin sınav sonuçlarını daha hızlı öğrenmeleri için yeni bir çalışma yaptıklarını ifade eden Gündoğan, şunları söyledi:

"AÖF'de öğrenim gören öğrencilerimizin sınav sonuçlarını artık kendi mail adreslerine göndereceğiz. Öğrencilerimiz sonuçları kendilerine verdiğimiz 'anadolu.edu.tr' uzantılı ya da sisteme kayıtlı kişisel mail adreslerinden öğrenebilecek. Bu yöntemle öğrencilerin hiçbir şekilde sisteme girmesine gerek kalmayacak. Bu mail adreslerinin kullanılması ile bu sorunu da ortadan kaldırmış olacağız. Şu an 1 milyon 200 bin öğrencimizin 150 ile 200 bini mail adresini kullanıyor. Bu yapacağımız sistem ile herkesin mail adresinin de kullanmasını sağlayacağız."

Gündoğan, AÖF öğrencilerinden "https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim" adresinden sisteme girerek, mail adreslerini güncellemelerini istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AÖF sınav sonuçları e-mail'den gönderilecek!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN