öğrenci bilgi formu nasıl alınır!

veli bilgilendirme sistemini kullanarak velisi olduğunuz öğrenci hakkındaki birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Bu sisteme girmek için yapmanız gerekenler oldukça basit.

Giriş Tarihi: 8.1.2016 11:08
E-Okul öğrenci bilgi formu nasıl alınır!
Eğitimde internet artık Milli eğitim Bakanlığı'nın geniş kapsamlı dijital eğitim projeleri ile birlikte aktif olarak kullanılmaya başlandı. Türkiye'deki eğitim sisteminin modernizasyonu çalışmaları kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı hem Türkiye'deki her bir ilk ve orta dereceli öğretim kurumlarının donanımsal modernizasyonunu gerçekleştiriyor hem de dijital hizmetleri ile eğitimde interaktif bir yapı oluşturuyor.

Özellikle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geçtiğimiz yıllarda başlatılan Fatih Projesi ve Akıllı Tahta Projesi ile tüm Türkiye'deki ilk ve orta dereceli eğitim kurumlarında öğrencilerin daha modern olanaklar içerisinde eğitim alabilmeleri sağlanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı aynı zamanda faaliyete geçirdiği sistemi ile birlikte eğitim yapısının tümüyle dijital dünyaya da entegre edilmesini sağladı.

Özellikle gelişen teknoloji ile her geçen gün daha geniş kesimler tarafından kullanılmaya başlanan internetin sağladığı önemli kolaylıklardan ve avantajlardan eğitim sisteminde de yararlanılmasını amaçlıyor.

İnternet üzerinde yer alan Milli Eğitim Bakanlığı'nın E-Okul veli bilgilendirme sistemi ise velilerin, çocuklarının okul durumuna ilişkin olarak bilgi alımlarını internet hız ve kolaylıklarından yararlanarak gerçekleştirebilmesine yardımcı oluyor. Özellikle son yıllarda yoğun iş temposu veya günlük yaşam koşturması içerisinde çocuğunun okuluna giderek, öğretmenlerinden derslerindeki başarısına ilişki bilgi ve öneriler alabilmek için vakit ayırmakta fazlasıyla zorlanan veliler için oldukça önemli bir kolaylık sağlayan dijital bir eğitim sistemidir.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın E-Okul veli bilgilendirme sistemi ile birlikte veliler artık internete erişim sağlayabildikleri her yerden çocuklarının okul durumuna ilişkin olarak güncel ayrıntılı bilgiler alabiliyor. İnternet üzerinde yer alan Milli Eğitim Bakanlığı'nın E-Okul veli bilgilendirme sistemi veliler tarafından internete erişim sağlanabilen her noktadan son derece raht bir şekilde kullanılabiliyor.

Akıllı cihazlar veya bilgisayarlar yardımı ile internete bağlanabildiği her noktada çocuğunun derslerindeki başarısını ayrıntılı ve güncel olarak inceleyebilen velilerin, öğrencilerin eğitim yaşamlarında çok daha aktif bir şekilde yer alması sağlanarak, öğrencilerin derslerinde daha fazla başarılı olması için ihtiyaç duyduğu desteğin oluşturulması sağlanabiliyor.

Dijital platform üzerinde yer alan Milli Eğitim Bakanlığı'nın E-Okul veli bilgilendirme sistemi üzerinde veliler, çocuklarının not bilgisi, devamsızlık bilgisi, sınav tarihleri gibi bilgileri öğrenebiliyor. Dijital platform üzerinde merkezi bir sanal eğitim sistemi olarak hizmet veren Milli Eğitim Bakanlığı'nın E-Okul sistemi içerisinde yer alan öğrencilerin güncel eğitim bilgilerinin girişleri ise öğretmen ve okul idarecileri tarafından gerçekleştiriliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın dijital platform üzerinde e-okul.meb.gov.tr adresinden kullanılabilmekte olan E-Okul yönetim bilgi sistemi üzerinde öğretmenler daha çok öğrencilerin genel okul bilgilerinin ve düzenlemelerinin girişlerini yapıyor. Öğretmenler ise öğrencilerin eğitim verilerinin girişlerini gerçekleştiriyor.

Öğretmen ve okul idarecileri sanal platform üzerinde bulunan E-Okul yönetim bilgi sistemi web portalına giriş işlemlerini ise Milli Eğitim Bakanlığı'nın kendilerine görev sürelerinin başında vermiş olduğu kullanıcı adı ve kullanıcı şifre bilgileri ile gerçekleştiriliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın E-Okul yönetim bilgi sistemi üzerinde okul idarecileri öğrenci nakil ve kayıt işlemleri, öğrenci fotoğraf giriş ve güncellemeleri, öğrenci karne bilgisi, haftalık ders programı, derslere giren öğretmen bilgileri girişleri, öğrenci eğitim dosyası giriş ve düzenlemesi gibi işlemleri gerçekleştiriyor.

Bu web portal üzerinde öğretmenler ise öğrencilerin sınav sonuçları, sözlü notları, not bilgisi, sınav tarihleri ve başarı belgesi gibi eğitim bilgilerinin güncel girişlerini gerçekleştiriyor.

Öğretmen ve okul idarecileri tarafından girişi yapılan bu güncel öğrenci bilgileri ise Milli Eğitim Bakanlığı'nın E-Okul sisteminin veli bilgilendirme sistemi kısmında veliler tarafından öğrencinin T.C. kimlik numarası ve okul numarası bilgileri ile sisteme giriş yapılarak, kolay bir şekilde görüntülenebiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E-Okul öğrenci bilgi formu nasıl alınır!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN