Türkiye'nin en iyi haber sitesi

puan hesaplama 2019 nasıl yapılır? ile , ve puan hesaplama işlemi ile bilgisi

Yükseköğretim Kurumları (), geçtiğimiz hafta sonu 2 milyonu aşkın adayın katılımı ile gerçekleşti. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi () tarafından gerçekleştirilen , ve oturumlarına katılım gösteren adaylar, sınava yönelik sorgulamalarını arttırdı. Bu doğrultuda, '2019 işlemi nasıl yapılır?' sorusu yanıtı en çok merak edilenler arasında öne çıkıyor. YKS kapsamında TYT, AYT ve YDT puan hesaplaması yapmak isteyen adaylar için YÖK'ün Atlas tercih robotu da taban ve taban puanlar ile diğer konular hakkında son derece yardımcı oluyor. Peki, YKS puan hesaplaması nasıl ve nereden yapılr? YDT, AYT ve TYT kaç? Üniversite sınavı hakkında merak edilen detayları sizler için derledik.

Giriş Tarihi: 19.6.2019 11:01 ABONE OL
YKS puan hesaplama 2019 nasıl yapılır? ÖSYM ile YÖK Atlas TYT, AYT ve YDT puan hesaplama işlemi ile baraj puanı bilgisi

Halk arasında üniversite sınavı olarak da bilinen 2019 YKS, geçtiğimiz hafta sonu iki gündeki oturumlarla tamamlandı. 2 milyon 528 bin 110 adayın katılım gösterdiği sınavların ilk gününde Temel Yeterlilik Testi (TYT), ikinci gününde ise Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) gerçekleştirildi. Sınavla ile beraber gerek veliler gerekse öğrenciler YKS puan hesaplama ve baraj puanı gibi birçok konuyu arama motorları üzerinden sorgulamaya başladı.

2019 YKS PUAN HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Yükseköğretim Kurulu'nun (YÖK) üniversite adaylarına sunduğu YÖK Atlas tercih robotu ile geçmiş yıllara ilişkin taban ve tavan puanlarına bilgisine ulaşılabilirken, YKS puan hesaplama kapsamında TYT ve AYT net hesaplama gibi işlemler de gerçekleştirilebiliyor.

TYT, AYT ve YDT BARAJ PUANI KAÇ?

Haberimizin detaylarından üniversite sınavı kapsamında TYT, AYT ve YDT baraj puanı bilgisine ulaşabilir, merak ettiklerinizi sorgulayabilirsiniz.

İşte, ayrıntılar;

ARKADAŞINA GÖNDER
YKS puan hesaplama 2019 nasıl yapılır? ÖSYM ile YÖK Atlas TYT, AYT ve YDT puan hesaplama işlemi ile baraj puanı bilgisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN