Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2019 belli oldu mu? ile ne zaman yapılacak? İşte detaylar

Velilerin üniversite sınavı olarak da adlandırdığı 2019 için en heyecanlı süreç işliyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi () tarafından gerçekleştirilen , AYT ve oturumlarına katılım gösteren öğrenciler, sınava yönelik araştırmalarını yoğunlaştırdı. Google üzerinde yapılan sorgulamaların başında ise 2019 YKS geliyor. Bu doğrultuda, gerek bu yıl için gerekse 2018 için üniversite kontenjanları listesi öğrenilmeye çalışılıyor. Öte yandan, de yanıtı en çok sorgulananlar arasında öne çıkan bir diğer konu durumunda. Peki, YKS tercihleri ne zaman, hangi gün yapılacak? Üniversite kontenjanları belli oldu mu? Konuya yönelik detayları sizler için derledik.

Giriş Tarihi: 19.6.2019 11:51
YKS üniversite kontenjanları 2019 belli oldu mu? ÖSYM ile YKS tercihleri ne zaman yapılacak? İşte detaylar

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), bu yıl 15-16 Haziran tarihlerindeki oturumlarla tamamlandı. Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) sınavlarına katılım gösteren adaylar, araştırmalarını da hızlandırdı. Yapılan sorgulamaların başında ise üniversite kontenjanları ile YKS tercihleri öne çıkıyor. Adaylar, güncel üniversite kontenjanları listesi ile hayallerindeki okullara ilişkin son durum bilgisine erişmeye çalışıyor.

YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Öte yandan, dikkat çeken bir diğer başlık ise YKS tercihleri durumunda. Yükseköğretim Kurumları Sınavı tercihlerinin ne zaman ve hangi gün başlayacağı oldukça önemli bir konu olarak dikkat çekiyor.

ÜNİVERSİTE KONTENJANLARI BELLİ OLDU MU?

Haberimizin detaylarından 2019 üniversite sınavı kontenjanları ile beraber merak edilen tüm konulara ilişkin bilgilere ulaşabilirsiniz.

İşte, ayrıntılar;

ARKADAŞINA GÖNDER
YKS üniversite kontenjanları 2019 belli oldu mu? ÖSYM ile YKS tercihleri ne zaman yapılacak? İşte detaylar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN