Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sınav giriş yerleri sorgula! 14-15 Aralık Açık öğretim vize AÖF öğrenci giriş ile sınav belgesi ve yerleri

fakültesi üzerinden üniversite eğitimlerini tamamlamaya çalışan binlerce vatandaş sınav yerleri için bekleyişe başlamıştı öğlen saatlerinde Anadolu Üniversitesi resmi sitesi üzerinden yapılan duyuru ile erişime açılmış oldu. Düzenlenen vizelere giriş sırasında öğrencilerin yanlarında mutlaka bulundurması gereken bu belgede aynı zamanda hangi okulda giriş yapacağı da yazmış olacak. Vizeler için öğrencilerin geri sayıma başlamaları ile 14 ve 15 aralık 2019 tarihlerinde uygulanacağı öğrenciler ile resmi site üzerinden paylaşılmıştı. Peki, açıklandı mı? Anadolu Üniversitesi Açık öğretim vize sınav giriş belgesi hızlı sorgulama nasıl ve nereden yapılacak? İşte ve belgesi için Anadolu Üniversitesi öğrenci giriş ekranı!

Giriş Tarihi: 9.12.2019 15:52 Güncelleme Tarihi: 9.12.2019 16:51 ABONE OL
AÖF sınav giriş yerleri sorgula! Anadolu Üniversitesi 14-15 Aralık Açık öğretim vize AÖF öğrenci giriş ile sınav belgesi ve yerleri

Belirli sebeplerden dolayı örgün eğitim yerine açık öğretim üzerinden üniversite eğitimlerini tamamlamaya çalışan binlerce vatandaş AÖF sınav yerleri için geri sayıma başlamıştı. Geçtiğimiz saatlerde resmi site üzerinden erişime açıldı. Anadolu Üniversitesi üzerinden eğitimlerini sürdüren vatandaşlar 2019-2020 eğitim öğretim yılının vizeleri için çalışmalarını sürdürmüştü vizelere günler kala Açık öğretim sınav giriş belgesi araştırma konusu haline geldi. Binlerce kişinin yoğun olarak internet üzerinden sorgulattığı konu ile ilgili detayları bu başlığımız altında derledik. Peki AÖF sınav yerleri nasıl öğrenilir? AÖF sınav giriş yerleri ve belgesi sorgulama nasıl ve nereden yapılır? İşte ekran…

AÖF VİZE SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

AÖF Güz Dönemi ara sınavları 14-15 Aralık tarihinde yapılacak. İki gün sürecek olan sınavlar iki oturumda gerçekleşecek. Sabah oturumları 09.30'da başlarken öğleden sonraki oturumlar saat 14.00'te başlayacak. Her ders için öğrencilere 30 dakika süre verilecek.

Sınava girebilmeniz için gerekli olan "Sınav Giriş Belgesi" ve "Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik" (Fotoğraflı, soğuk damgalı ve T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı/Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik kartı, T.C. kimlik numaralı sürücü belgesi, süresi geçerli pasaport, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Mavi Kart, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen fotoğraflı, imzalı, mühürlü ve süresi geçerli Geçici Kimlik Belgesi, yurt dışında yapılan sınavlarda T.C. vatandaşları hariç başka bir ülkenin vatandaşları için o ülkeye ait nüfus cüzdanı niteliğindeki resmî belge bu amaçla kullanılabilir.) belgelerinizi sınava gitmeden önce mutlaka hazırlayın.

AÖF SINAV YERLERİ AÇIKLANDI MI?

14-15 Aralık'ta yapılacak olan AÖF ara sınavları için geri sayım sürerken sınav giriş yerleri de heyecanla bekleniyor. Sınav giriş belgesi henüz yayımlandı. Adaylar sınav yerlerine elektronik ortamda ulaşabilecekler. Aşağıdaki linke tıkladıktan sonra yapmanız gereken kendi öğrenci girişinizi gerçekleştirmek.

AÖF SINAV GİRİŞ BELGELERİ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

AÖF SINAV MERKEZİ TERCİH İŞLEMLERİ

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine kayıtlı aktif öğrencilerin 2019-2020 Öğretim Yılı Güz Dönemi Ara Sınavları, 14 Aralık 2019 Cumartesi ve 15 Aralık 2019 Pazar günlerinde yapılacaktır. Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı ise 18 Ocak 2020 Cumartesi ve 19 Ocak 2020 Pazar günlerinde yapılacaktır.

9 Aralık 2019 tarihinden sonra yapılan sınav merkezi tercihleri bir sonraki sınavlar için geçerli olacaktır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AÖF sınav giriş yerleri sorgula! Anadolu Üniversitesi 14-15 Aralık Açık öğretim vize AÖF öğrenci giriş ile sınav belgesi ve yerleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN