Türkiye'nin en iyi haber sitesi

EBA ders tekrar saatleri ilkokul, ortaokul ve lise! ne zaman ve saat kaçta?

Okullarda süreci bugün başladı. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri, TRT ekranlarından derslerini takip etti. TRT EBA TV üzerinden ilk gün derslerini kaçıran öğrenciler, uzaktan eğitim saatleri hakkında araştırmalarını arttırdı. Bu noktada, 'EBA TV ders tekrarı ne zaman, saat kaçta yapılacak?' sorusunun yanıtı oldukça merak ediliyor. MEB, yayımladığı ders programı ile ilkokul, ortaokul ve lise EBA TV uzaktan eğitim ders tekrarı saatlerini duyurdu. İşte, EBA ders tekrar saatleri...

Giriş Tarihi: 24.3.2020 07:21 Güncelleme Tarihi: 25.3.2020 08:04 ABONE OL
EBA ders tekrar saatleri ilkokul, ortaokul ve lise! EBA TV uzaktan eğitim ders tekrarı ne zaman ve saat kaçta?

Okullarda corona virüsü tedbirleri kapsamında erkene çekilen ara tatilin sona ermesiyle beraber uzaktan eğitim de bugün başladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, TRT EBA TV ekranı üzerinden milyonlarca ilköğretim, ortaokul ve lise öğrencisine ilk dersi verdi. Ardından öğrenciler, kendilerini ilgilendiren kanallarda uzaktan eğitimine devam etti. Henüz frekans ayarlayamayan ya da çeşitli nedenlerden dolayı dersleri kaçıran öğrenciler, EBA uzaktan eğitim tekrar dersleri hakkındaki araştırmalarını arttırdı. Bu doğrultuda, 'EBA TV ders tekrarı ne zaman, saat kaçta yapılacak?' sorusunun yanıtı günün en çok sorgulananları arasında dikkat çekiyor.

UZAKTAN EĞİTİM DERS TEKRARI NE ZAMAN?

MEB, yayımladığı ders programı ile ilkokul, ortaokul ve lise EBA TV uzaktan eğitim ders tekrarı saatlerini duyurdu. Derslerini kaçıran öğrenciler, ilkokul, ortaokul ve lise EBA ders tekrarı saatlerine göre, eksiklerini tamamlayabilecek.

EBA DERS TEKRAR SAATLERİ 2020

EBA ders tekrar saatleri şu şekilde belirlendi:

  • EBA TV İlkokul ders tekrar saatleri: 13:30 - 18:00 / 18:00 - 22:30
  • EBA TV Ortaokul ders tekrar saatleri: 13:30 - 18:00 / 18:00 - 22:30
  • EBA TV Lise ders tekrar saatleri: 15:00 - 21:00

23 - 27 MART HAFTALIK DERS PROGRAMI

ARKADAŞINA GÖNDER
EBA ders tekrar saatleri ilkokul, ortaokul ve lise! EBA TV uzaktan eğitim ders tekrarı ne zaman ve saat kaçta?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA