Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ne zaman yapılacak, sınav tarihi ertelendi mi? 2020 LGS sınav giriş yerleri belli oldu mu?

kapsamında uygulanacak olan merkezi sınav için geri sayım sürüyor. İyi bir lise hayali ile çalışmalarını sürdüren öğrenciler, bir yandan da 2020 sınavı hakkında araştırmalarını arttırdı. Bilindiği üzere, koronavirüs salgınının olumsuz etkilediği yerlerden birisi ÖSYM ve MEB'in sınav takvimi olmuştu. Bu noktada, '2020 yapılacak, sınav giriş yerleri ne zaman belli olacak?' sorularının yanıtı yoğun bir şekilde sorgulanıyor. Peki, 2020 LGS ne zaman yapılacak, sınav tarihi değişti mi? LGS sınav giriş yerleri ne zaman belli olacak? İşte, bazı bilgiler...

Giriş Tarihi: 23.5.2020 09:43 Son Güncelleme: 23.5.2020 09:43 ABONE OL
LGS ne zaman yapılacak, sınav tarihi ertelendi mi? 2020 LGS sınav giriş yerleri belli oldu mu?

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) için heyecan dorukta. Yüz binlerce 8. sınıf öğrencisi çalışmalarını sürdürürken bir yandan da LGS sınavı hakkında araştırmalarını yoğunlaştırdı. Bu noktada, '2020 LGS ne zaman yapılacak, sınav giriş yerleri belli oldu mu?' sorusunun yanıtı merak konusu oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından geçtiğimiz haftalarda yapılan açıklama ile bu sorunun yanıtı da belli oldu. Peki, 2020 LGS ne zaman yapılacak, sınav tarihi değişti mi? İşte, LGS sınavı hakkında son gelişmeler...

2020 LGS NE ZAMAN YAPILACAK?

2020 Liselere Giriş Sınavı, koronavirüs önlemleri kapsamında sınav tarihi 20 Haziran'a ertelendi. Öğrenciler bu tarihe kadar çalışmalarına devam edebilecekler.

LGS KONULARI NEDİR?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Liselere Geçiş Sınavı'nda (LGS) soru çıkacak konu ve kazanımları açıkladı. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı'nın web sayfasında yayınlanan kılavuza göre konular şöyle:

Türkçe: Söz varlığı, anlama, yazma.

Matematik: Sayılar ve işlemler, üslü ifadeler, karaköklü ifadeler, veri işleme, olasılık, cebir.

Fen bilimleri: Mevsimler ve iklim/Dünya ve evren, DNA ve genetik kod/canlılar ve yaşam, basınç/fiziksel olaylar, madde ve endüstri/madde ve doğası.

T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük: Bir kahraman doğuyor, milli uyanış, milli bir destan.

Din kültürü ve ahlak bilgisi: Kader inancı, zekat ve sadaka, din ve hayat.

ARKADAŞINA GÖNDER
LGS ne zaman yapılacak, sınav tarihi ertelendi mi? 2020 LGS sınav giriş yerleri belli oldu mu?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA