Türkiye'nin en iyi haber sitesi

soru ve cevap anahtarı kitapçığı ile hızlı görüntüle! 2020 YKS (TYT, AYT, YDT) soruları ve cevapları yayımlandı!

Yükseköğretim Kurumları Sınavı geçtiğimiz hafta sonu tamamlandı. Milyonlarca öğrencinin katılım gösterdiği üniversite sınavında adaylar, kendilerine yöneltilen TYT, AYT ve YDT sorularına yanıt verdi. Sınavın ardından en çok merak edilen konu ise hiç şüphesiz 2020 soruları ve cevapları durumundaydı. tarafından aday öğrenciler fazla bekletilmeyerek, YKS soruları ve cevap anahtarı ekranının erişime açıldığı bildirildi. Peki, YKS soruları ve cevapları nasıl görüntülenir? İşte, 2020 YKS (TYT, AYT, YDT) soru ve cevap anahtarı görüntüleme ekranı...

Giriş Tarihi: 30.6.2020 09:25 Son Güncelleme: 30.6.2020 09:26 ABONE OL
YKS soruları ve cevap anahtarı ÖSYM tarafından yayınlandı! 2020 YKS TYT, AYT, YDT soru ve cevapları nasıl, nereden görüntülenir?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın ardından merakla beklenilen üniversite sınavı soruları ve cevap anahtarı erişime açıldı. Milyonlarca öğrencinin katılımı ile geçtiğimiz hafta sonu başarılı bir şekilde tamamlanan sınavın ardından soruları ve cevapları merak ediliyordu. Zira öğrenciler, YKS sınav soru ve cevap anahtarı ile alabilecekleri puana yönelik tahminde bulunabiliyor.

YKS SORULARI VE CEVAPLARI ÖSYM TARAFINDAN ERİŞİME AÇILDI

tarafından da üniversite adayları için müjde geldi. Kurum, 2020 YKS soruları ve cevapları görüntüleme ekranının erişime açıldığını bildirdi. Böylelikle, TYT, AYT ve YDT soru kitapçıkları ile cevapları PDF olarak hızlı ve kolay bir şekilde görüntülenebiliyor.

AYT, YDT, TYT SORU VE CEVAP ANAHTARI NASIL GÖRÜNTÜLENİR?

Haberimizden, 2020 YKS soruları ve cevap anahtarı hakkında bilgi edinebilir; dilerseniz AYT, YDT ve TYT soru kitapçıkları ve cevaplarını ayrı ayrı görüntüleyebilirsiniz.

İşte, YKS sınav soru ve cevapları;

YKS soruları ve cevap anahtarı ÖSYM tarafından yayınlandı! 2020 YKS TYT, AYT, YDT soru ve cevapları nasıl, nereden görüntülenir?

YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

'nin resmi internet sitesinden yayınladığı takvime göre iki milyonu aşkın adayın katılım sağladığı için tarih verildi.

, 28 temmuz 2020'de açıklanacak.

SINAV SONUÇLARI NASIL KULLANILACAKTIR?

TYT'de 150 ve üzeri puan alan adaylar, TYT puanı ile öğrenci alan yükseköğretim programlarını tercih edebileceklerdir.TYT'de 150 ve üzeri puan alan adaylardan SAY, SÖZ, EA, DİL puanları 170 ve üzeri olanlar, bu puan türleri ile öğrenci alan lisans programları ile birlikte TYT puanı ile öğrenci alan ön lisans programlarını tercih edebileceklerdir.

TYT'de 150 ve üzeri puan alan adaylardan SAY, SÖZ, EA, DİL puanları 170 ve üzeri olmayan adayların sadece ön lisans programlarını tercih etme hakları bulunmaktadır. Bu adayların SAY, SÖZ, EA, DİL puanı ile öğrenci alan lisans programlarını tercih etme hakları yoktur. Özel yetenek sınavıyla öğrenci alan yükseköğretim programlarına başvurabilmek için de TYT puanının 150 ve üzeri (Engelli öğrencilerde 100 ve üzeri puan için Bakınız 6. madde.) olması gerekmektedir.

YKS soruları ve cevap anahtarı ÖSYM tarafından yayınlandı! 2020 YKS TYT, AYT, YDT soru ve cevapları nasıl, nereden görüntülenir?

SINAV SONUÇLARI NASIL DUYURULACAKTIR?

Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile 'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden veya mobil uygulamasından öğrenebileceklerdir. İnternet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmündedir.

ARKADAŞINA GÖNDER
YKS soru ve cevap anahtarı kitapçığı ÖSYM ile hızlı görüntüle! 2020 YKS (TYT, AYT, YDT) soruları ve cevapları yayımlandı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA