Türkiye'nin en iyi haber sitesi

8 kişinin katili: Pişman değilim

Ailesinden sekiz kişiyi öldüren Murat Yüksel, kendisini kandırıp malvarlığına el koydukları için cinayetleri işlediğini söyledi

Giriş Tarihi: 4.6.2009 ABONE OL
Adana'da ailesinden 8 kişiyi öldürdükten sonra evinde veda mektubu yazarken, suç aleti silahla yakalanan şüpheli Murat Yüksel (38), sorgusunda pişman olmadığını söyledi. Önceki gün öğle saatlerinde emniyete götürülen Yüksel, dün sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Olası bir saldırıya karşı çelik yelek giydirilen zanlının sorgusunda soğukkanlı davranması, polislerin dikkatini çekti. İfadesinde pişman olmadığını söyleyen Yüksel, cinayetleri ailesinin kendisini kandırıp malvarlığına el koydukları için işlediğini anlattı. Yüksel'in, "Onlara para verdim, ev verdim. Geri iade edeceklerini söylediler ama yapmadılar" dediği bildirildi. Babası ve annesine ifadesinde isimleriyle hitap edip, "Onlar benim annem babam değiller" dediği belirtilen Yüksel'in şunları söylediği iddia edildi: "İbrahim'e (baba) 800 bin TL para verdim. 4 tane ev aldılar. 2 dolmuş hattım vardı. Evlerin bir bölümünü Nalan'ın üzerine, diğerini kendilerinin üzerine aldılar. Ekonomik durumum çok kötüye gitti. Görüşmüyordum. Kardeşim Ali'nin tedavisi için evlerine gidip gelmeye başladım. Olay günü annemi ve yeğenimi kablo ile öldürdüm. Büyük yeğenim Halil İbrahim direndi ve bir süre boğuştuk." Yüksel'in, "Polisler 3 saat önce gelmeselerdi, İbrahim'e o dolmuşları sattıran 3 kişiyi daha öldürecektim" dediği öğrenildi.

KARDEŞİNİ SUÇLADI

Yüksel yazdığı mektuplardan birinde şizofreni tedavisi gören kardeşi Ali Yüksel'i suçluyor. Zanlının ailenin 7 ferdinin kardeşi Ali tarafından öldürüldüğünü, kendisi ile boğuşurken silahın ateş alması sonucu kardeşinin de öldüğünü iddia ettiği öğrenildi. Murat Yüksel, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

EŞİNE VASİYET MEKTUBU
ZANLI Murat Yüksel'in evinde, biri eşi Nesrin Yüksel'e yazdığı 7 sayfalık, diğeri de yine eşine yazdığı ve olayları anlattığı 1.5 sayfalık mektuplar bulundu. Yüksel'in eşine yazdığı mektupta, "Seni ve çocuğumu çok seviyorum. Yavrumuza iyi bak. Kardeşim Handan ve çocuğu sana emanet", vasiyet mektubunda da, "Beni çok sevdiğimin ninemin yanına gömün" satırlarına rastlandı. Yüksel ailesinin büyük bölümünün şizofreni hastası olduğu da ortaya çıktı. Katil zanlısı Murat Yüksel, kardeşleri Handan ve Ali Yüksel ile baba İbrahim'in şizofreni hastası olduğu ve tedavi gördükleri belirtildi.

HAYATTA KALAN SON YÜKSEL
Evin gelini Ela Gül Yüksel (29) ile oğlu Vedat'ın (6) cenazeleri Kabasakal Mezarlığı'nda yan yana toprağa verildi. Baba İbrahim, anne Günay, Ali ve Nalan Yüksel ile çocukları Halil İbrahim ve Arif Kopar da Camuzlu köyünde toprağa verildi. Yüksel ailesinin zanlı dışında hayatta kalan son ferdi Handan "Hepsi öldü mü" diye feryat etti.

Vekillerin 'cinnet' şaşkınlığı
ALEV DEDEGİL: Ölüm, öldürme artık içimizi acıtmıyor . CANAN KALSIN: Kendi yaşadığı acıyı bir başkasının yaşamasından zevk alıyor. MUSTAFA ATAŞ: Merhamet duygumuzu yitirdik. MEHMET OCAKDEN: Toplum olarak 'akıl tutulması' yaşıyoruz. ÖZNUR ÇALIK: Siyasetteki çatışma kültürü topluma yansıyor.

Murat KARAMAN - Nazan ERDEM - Fatih BALTACI - Miray ŞENSERT - Ziya RAMOĞLU / ADANA

ARKADAŞINA GÖNDER
8 kişinin katili: Pişman değilim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA