Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Jandarmaya eksiklik ve şaibe suçlaması...

Giriş Tarihi: 9.6.2009 ABONE OL
İddianamede katliamı soruşturan jandarmanın eksiklik içinde olduğu iddia edildi. Bu iddianameye "Şaibe" kelimesiyle yansıdı. Soruşturma safhasında, maktul yakınlarının "Jandarma ihbar hattı 156'yı aradık ama kimse gelmedi" iddiasını değerlendirildi. Jandarmadan 156 Jandarma İhbar Hattı'na yapılan imdat çağrılarının telefon kayıtları istendi. Jandarma 'katliamın yaşandığı gece tutulan 156 Alo Jandarma İhbar Hattı kayıtları imha edildi' bilgisi verdi.

KÖYE 2 SAATTE GELEMEDİLER

Katliamın haber alınmasından hemen sonra jandarmanın neden bu kadar geç kaldığı yönündeki soruya da yanıt arandı. Bununla ilgili iddianamede "En yakın jandarma karakolunun Bilge köyüne olan uzaklığı 4 kilometredir. Ancak ilk jandarma grubunun köye intikali 2 saat sonra olmuştur" ifadesi yer aldı.
Katliama katıldığı ileri sürülen koruculardan Abdulhakim Çelebi'nin evinden MKE yapımı - TNT kalıpları, el bombaları ve C-3 tipi plastik patlayıcılar bulundu. Mühimmatın tümünün Mardin İl Jandarma Komutanlığı envanterinde kaydı bulunduğu anlaşıldı. Bombaların sayıca çok olması iddianameye "Vahim nitelikte" diye yansıdı.

SANIKLAR ADANA'DA TUTULUYOR
İddinamenin kabul edilmesi durumunda ilk duruşma Mardin 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılacak. İlk duruşmada davanın bir başka ilde görülmesi de gündeme gelebilecek. Öte yandan baronun şüphelileri savunmak için görevlendirilen avukat Aslan Toparlı'nın da hâlâ vekaletname alamadığı ortaya çıktı. Şüphelilerin Adana Cezaevi'nde tutulduğunu ifade eden Toparlı, cezaevinden kendisine hâlâ vekaletname verilmediğini, akraba olan diğer Çelebiler'in de güvenlik gerekçesiyle cezaevine gidemediğini ifade etti.

ARKADAŞINA GÖNDER
Jandarmaya eksiklik ve şaibe suçlaması...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA