Ankara- Bursa 4 saat!

TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, Ankara-Bursa arasında ''tren artı otobüs bağlantılı kombine taşımacılığı'' başlattıklarını, böylece kara yoluyla 6-6,5 saat olan seyahat süresinin 4 saate indiğini bildirdi.

Giriş Tarihi: 1.9.2009 13:56 Güncelleme Tarihi: 1.9.2009 13:57
Bursa ve Ankara arasında, otobüs bağlantılı YHT seferlerinin bugün başlaması nedeniyle Ankara Garı'nda tören düzenlendi.

Törende konuşan TCDD Genel Müdürü Karaman, şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan Kamil Koç firması ile TCDD arasında Ankara-Bursa arasında kombine taşımacılık yapılmasına ilişkin sözleşme imzalandığını ve buna göre YHT yolcularının Eskişehir Garı'ndan otobüsle Bursa'ya devam edebileceklerini söyledi.

''İçinden demir yolu geçmeyen bir kentimizin insanlarını, Bursalıları trenle tanıştırmanın gururunu ve onurunu taşıyoruz'' diyen Karaman, Ankara-Eskişehir arasında hizmet veren YHT'de yüzde 80 oranında müşteri memnuniyeti sağladıklarını vurguladı.

Yolcuların yoğun talebi üzerine YHT sefer sayısını bugünden itibaren 9'dan 15'e çıkardıklarını hatırlatan Karaman, Ankara-Eskişehir arasında her iki saatte bir sefer yapılacağına dikkati çekti.

Kombine taşımacılık kapsamında Ankara-İstanbul arasındaki seyahat süresinin 5 saat 28 dakikaya, Ankara-Kütahya arasındaki seyahat süresini ise 3 saate indirildiğine işaret eden Karaman, şunları kaydetti:

''Bugün ise Ankara-Bursa arasında tren artı otobüs bağlantılı kombine taşımacılığı başlatıyoruz. Böylece kara yoluyla 6-6,5 saat olan Ankara-Bursa arasındaki seyahat süresi YHT artı otobüs kombine taşımacılıkla şimdilik 4 saate inmiş olacak, yani seyahat süresi 2,5 saat kısalacaktır. Ankara-Bursa arasındaki süreyi önümüzdeki yıllarda 3,5 saate indirmeyi planlıyoruz.

Kombine bilet satışları Ankara ve Eskişehir garlarının yanı sıra Kamil Koç'un Ankara, Eskişehir ve Bursa'da bulunan satış ofislerinde yapılacaktır. Ekonomik kombine tam bilet ücretleri 28,50 TL, öğrenci 25,50 TL, çocuk 20,50 TL, business kombine bilet ücretleri ise sırasıyla 36,50 TL, 31,75 TL ve 24,50 TL'dir.''

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara- Bursa 4 saat!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN