Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Naklen vurguncu suçta da 'engel' tanımamış...

Engellileri "SMS yoluyla" dolandıran Sönmez ile Yılmaz'ın suç dosyaları kabarık çıktı. İkilinin birçok suçtan kesinleşmiş ya da süren davası bulunuyor

SABAH'ın 'Naklen Vurgun' manşetiyle ortaya çıkardığı SMS dolandırıcılığında, şüpheliler Mehmet Sönmez ile Hüseyin Yılmaz'ın suç dosyası hem Dünya Engelliler Derneği Başkanı Ali Karaibrahimoğlu'nu hem de Dumlupınar Belediye Başkanı Derviş Kavak'ı şoke etti. Dumlupınar Şehitliği'nin görüntüleri gösterilerek televizyonlarda SMS ile yardım kampanyası yapılan projeye destek olanlar büyük şaşkınlık içinde.

KASADAN 60 KURUŞ ÇIKTI
İzmir Valiliği Dernekler İl Müdürlüğü'nün incelemesinde çarpıcı bir gerçek ortaya çıktı. İzmir'in Gaziemir ilçesinde faaliyet gösteren Dünya Engelliler Derneği, Saba Tümer'in sunduğu programda SMS'le yardım toplanması için İl Dernekler Müdürlüğü'nden izin aldı. Programdan sonra müdürlük yetkilileri bilançoyu görünce şaşkına döndü. Gelir bölümünde sadece 60 kuruş bulunuyordu. Müdürlük yetkilileri hemen Habertürk TV'ye yazıyla başvurup, Tümer'in programında ne kadar yardım SMS'i toplandığını sordu. Habertürk Televizyonu'ndan yanıt geldiğini belirten yetkililer, "Binlerce yardım mesajı toplanmış, ancak paralar derneğin hesabına yatırılmamış" dedi.

"HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIK"
Dünya Engelliler Derneği Başkanı Ali Karaibrahimoğlu, Saba Tümer'in programından sonra derneklerine ait hesapları incelediklerini belirterek, " Hesapta sadece 60 kuruş vardı. Hemen Cemal Tanık'ı aradım. Bana, 'SMS'leri karıştırma para gelecek' dedi. TV programının ardından Tanık hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundum" diye konuştu. Koza Bakımevleri Projesi'ne destek amacıyla gönüllü olarak İstanbul'da klip çekip iki konser veren Tual Grubu'nun solisti İzmirli Dr. İskender Tursen, Cemal Tanık'la ile ilgili iddiaları SABAH'tan okuduğunu belirterek, "Dünya Engelliler Derneği bizden yardım istedi. Biz de o dönem 'Okyanuslar Kadar Derin' isimli bir şarkı yaptık. 2-3 tane de ücretsiz yardım konseri düzenledik" dedi.

TÜMER: İYİ Kİ AZ PARA TOPLANDI

Hüseyin Yılmaz: 4 adet çek kanununa muhalefet. 1 adet kooperatif yolsuzluğu, 1 yaralama, 1 zimmet. Bazı cezaları kesinleşti, bazısının mahkemesi sürüyor. Mehmet Sönmez: 4 adet zimmet, 1 hırsızlık, 1 resmi belgede sahtecilik, 1 çek kanununa muhalefet, 1 dolandırıcılık, 1 görevi kötüye kullanma. Bazılarından aranıyor, bazılarından kesinleşmiş cezaları var. Saba Tümer, "Gazeteyi görünce şoke oldum. Böyle değerli ve önemli bir projenin bu şekilde kullanılmasına çok üzüldüm. Programda Erman Toroğlu, Tanju Çolak, Rıdvan Dilmen, Lemi Çelik ve efsane kalesi Tony Schumacher'in de aralarında bulunduğu çok sayıda saygın isim vardı. Tek tesellim SMS sayısının beklentimizin altında kalması oldu" diye konuştu. Çağla Şikel ile hafta içi her gün yayınlanan Her Şey Dahil programını sunan sanatçı Alişan da, "Bizim elimize ne verirlerse onu anons ediyoruz üzüldüm" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Naklen vurguncu suçta da 'engel' tanımamış...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN