Üniversitelilere ''terör'' uyarısı

Cumhuriyet Üniversitesi'ne (CÜ) yeni kayıt olacak öğrencilere yardım amacıyla kurulan öğrenci kayıt danışma masalarında, polisler tarafından, öğrencilere ve velilerine terörle mücadele konulu broşürler dağıtılıyor.

Giriş Tarihi: 1.9.2009 13:41 Güncelleme Tarihi: 1.9.2009 13:48
CÜ'de 2009-2010 akademik yılı öğrenci kayıtları, dün başladı. Yeni kayıt yaptıracak öğrencilere yardım amacıyla kent meydanı, her yıl olduğu gibi bu yıl da şehirler arası otobüs terminali ve üniversite kampüsünde öğrenci kayıt danışma masaları kuruldu.

Özellikle kent dışından gelen öğrenciler ve velilerin yardım aldığı masalarda, üniversite ve Yurt-Kur personelinin yanı sıra Sivas Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü personeli de görev yapıyor.

Masalarda, öğrencilere ve velilerine yeni kayıt için gereken evrak, kayıt için ödenecek harçlar, yurt ücretleri, kredi ve burslar hakkında bilgi veriliyor.

Sivas Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nce hazırlanan terörle mücadele konulu broşürlerin yanı sıra üniversiteyi ve Sivas'ın tarihi ve turistik mekanlarını tanıtan broşür ve bültenler dağıtılıyor.

Öğrenci kayıt danışma masalarında, kayıtların sona ereceği 7 Eylül'e kadar hizmet verileceği bildirildi.
Cumhuriyet Meydanı'ndaki öğrenci kayıt danışma masasında görev yapan CÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı personeli Gülay Çağatay, yaptığı açıklamada, üniversitelerine 2009-2010 döneminde yeni kayıt yaptıracak öğrencilere yardım etmek ve onları kayıt, harçlar ve diğer konularda bilgilendirmek amacıyla şehir merkezi, terminal ve üniversite kampüsünde stantlar açıldığını söyledi.

Bu stantlarda Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Yurt-Kur'dan ve emniyetten personelin görev yaptığını ifade eden Çağatay, öğrencilere kayıt, harç, yurt, sağlık ve diğer konularda yardımcı olduklarını, polislerin ise terörle mücadele konusunda öğrencilere broşürler dağıttığını kaydetti.

TERÖRLE MÜCADELE BROŞÜRLERİ


Öğrencilere ve velilerine dağıtılan terörle mücadele konulu broşürlerin birinin kapağında, Büyük Önder Atatürk'ün ''Gençler, cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız'' sözlerine yer veriliyor.

Yarınlar için terörle hep birlikte mücadele edilmesi gerektiği vurgulanan broşürlerde, gençlere öğütlerde bulunularak, hayatlarının bu döneminde onları karanlıklara çekmek isteyen terör örgütlerinin sinsice hazırlanmış tuzaklarına düşmemeleri isteniyor.

Anne ve babalara çocuklarını terör örgütlerinden korumaları için çeşitli önerilerde de bulunulan broşürlerde, ailelere düşen görevler sıralanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üniversitelilere ''terör'' uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN