Türkiye'nin en iyi haber sitesi

6 gündür haber yok

Kayseri'de bayramın 2. günü şeker toplamak için evlerinden ayrılan 2'si kardeş 3 çocuğun bulunması için 6 günden beri süren arama çalışmalarından sonuç alınamadı. Çocukları kaybolan aileler, asılsız olduğunu belirttikleri haberlere tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 27.9.2009 13:56
Şeker toplamak için evden ayrılan ve geri dönmeyen 8 yaşındaki Ahmet Tuna Tekin ve 6 yaşındaki Dilruba Tekin'in babası Hamza Tekin, asılsız çıkan ihbarların kendisini üzdüğünü bildirerek, şunları söyledi:

''Çocuklarımızı 6 günden beri arıyoruz. Polislerin yanı sıra biz de kendi imkanlarımızla arama yapıyoruz. Bize gelen her ihbarı polisle paylaşıyoruz. Asılsız ihbarlar ailemizi çok üzüyor. Çocukların yerini bilen veya gören varsa ihbarda bulunsun, polisi boş yere oyalamasın.''

Hamza Tekin, bazı gazete ve televizyonlarda çıkan asılsız magazin türü haberlerin de kendilerini üzdüğünü ifade etti.

Kaybolan çocukların en büyüğü olan 11 yaşındaki Türkan Ay'ın babası İbrahim Ay da kendisiyle görüşmek isteyen gazetecilere tepki gösterdi.

İbrahim Ay ''Aslı olmayan, magazin türü haberler bizi ve ailemizi çok üzüyor. Müteahhit haberi yalan, diğer haberler yalan, bunlar asılsız iddialar. Bizim kafamızı karıştırıyorsunuz. Eşim 2 kez hastaneye gitti, bize yazık değil mi?'' dedi.

Öte yandan, Tekin ve Ay ailelerinin evlerini ziyaret eden polis ekipleri, son gelişmeleri değerlendirip, yeni sorular yöneltti.

Kayseri'nin Talas ilçesinde 8 yaşındaki Ahmet Tuna Tekin, 6 yaşındaki kız kardeşi Dilruba Tekin ile aynı mahallede oturan 11 yaşındaki Türkan Ay, bayramın 2. günü şeker toplamaya gitmiş, daha sonra evlerine dönmemişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
6 gündür haber yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN