Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MİT'te atama

Giriş Tarihi: 17.4.2010 11:48 Güncelleme Tarihi: 17.4.2010 11:49
Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşar Yardımcılığına, Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı Hakan Fidan atandı.

MİT Müsteşar Yardımcılığı görevine getirilen Fidan, yaklaşık 2,5 yıldır Başbakanlık Müsteşar Yardımcılığı görevini sürdürüyordu. Fidan, daha önce de 4 yıl süreyle Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı (TİKA) görevinde bulunmuştu.

HAKAN FİDAN KİMDİR?


Dr. Hakan Fidan, 1968 yılında Ankara'da doğdu. University of Maryland University College'den Yönetim ve Siyaset Bilimi üzerine lisans dereceleri alan Fidan, Bilkent Üniversitesinde uluslararası ilişkiler alanında yüksek lisans ve doktora yaptı.

Fidan, Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (Viyana), Birleşmiş Milletler Silahsızlanma Enstitüsü (Cenevre) ve Verification Technologies Research Center (Londra) da akademik araştırmalarda bulundu. Hacettepe ve Bilkent üniversitelerinde dersler veren Fidan, 1986–2001 yılları arasında 15 yıl süreyle Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yaptı. Almanya'daki NATO Süratli Reaksiyon Kolordusu Karargahı'nda yurt dışı görevinde bulunan Fidan, 2001–2003 yılları arasında Avustralya Büyükelçiliği'nde Kıdemli Siyasi ve Ekonomik Danışman olarak çalıştı.

Hakan Fidan, 2003-2007 yılları arasında Başbakanlık Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi (TİKA) Başkanlığı görevini yürüttü, 14 Kasım 2007 tarihinde Başbakanlık Müsteşar Yardımcılığı'na atandı.

Kasım 2008'de Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı Yönetim Kurulu üyeliğine atanan Dr. Fidan, 8 Mart 2008 tarihinde Uluslararası Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyeliğine getirildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MİT'te atama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN