Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kılıçdaroğlu oyunu kullanamadı

Giriş Tarihi: 12.9.2010 17:29 Güncelleme Tarihi: 12.9.2010 20:02
CHP, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun Anayasa değişikliği referandumunda oyunu kullanamadığını bildirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu ve oğlu Kerem Kılıçdaroğlu Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi'nde 4143 nolu sandıkta oylarını kullandılar. Seçmen listesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşi ve oğlunun ismi görülürken kendi isminin listede olmadığı dikkat çekti.


CHP'den yapılan açıklamada Kılıçdaroğlu'nun 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde İstanbul'un Kağıthane ilçesine kayıtlı adresinde ikamet ettiği ve bu adresi seçmen kütüğünde yer aldığı için oyunu İstanbul'da kullandığı anımsatılırken "Daha sonra Emniyet yetkililerinin tuttuğu tutanakla Sayın Genel Başkanın bilgisi dışında bu adresten ayrıldığı bildirilmiş ve sandık seçmen listesinden kaydının düşürülerek isminin çıkarılmış olduğu anlaşılmıştır" denildi.

Milletvekillerinin seçmen kütüğe kayıtlı oldukları çevrenin dışında da oy kullanabildiği bilindiği için yoğun referandum kampanyası sürecinde sandık seçmen listelerinin incelenmediği belirtilen açıklamada şöyle denildi:

"Bu arada YSK'nın 135/1 sayılı genelgesiyle Milletvekillerinin kütüğe kayıtlı oldukları yerin ilçe seçim kurulu Başkanlığından alınacak seçmen kağıdını göstermek suretiyle oy kullanabileceği hükmü getirildiğinden, milletvekillerinin seçim çevreleri dışında herhangi bir sandıkta oy kullanma olanağı kalmamıştır. Bu nedenle de Sayın Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul'da oyunu kullanamamıştır."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu oyunu kullanamadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN