Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Oda TV'ye polis baskını

Hürriyet yazarı ve Oda TV adlı internet sitesinin imtiyaz sahibi Soner Yalçın'ın evine sabah saatlerinde polis tarafından baskın yapıldı. Polis, Oda TV yöneticilerinin evlerinde de arama yapıyor.

Giriş Tarihi: 14.2.2011 09:50 Son Güncelleme: 14.2.2011 14:41 ABONE OL
İnternet sitesi Odatv'nin merkezinin yanı sıra eş zamanlı olarak, Odatv'nin yöneticilerinin de evlerinde arama yapılıyor.

Bu sabah erken saatlerinden itibaren Odatv yönetiminden Soner Yalçın, Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan ve Haber Müdürü Barış Terkoğlu'nun evinde arama yapılıyor. Polislerin Odatv binasında yaptığı aramalar sürüyor.

Operasyonun, sitede yayınlanan "Ergenekon aramalarıyla ilgili" görüntüler nedeniyle yapıldığı öne sürülüyor.

SONER YALÇIN DAHİL 4 KİŞİYE GÖZALTI
''Ergenekon'' soruşturması kapsamında Odatv'nın yöneticisi Soner Yalçın'ın da aralarında bulunduğu 4 kişinin gözaltına alınmasına karar verildi.

Alınan bilgiye göre, özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz'ün ''Ergenekon'' soruşturması kapsamındaki talebi üzerine, İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesinin kararı doğrultusunda, internet yayını yapan Odatv'nin merkezinde ve yöneticisi Soner Yalçın ile Barış Terkoğlu, Ayhan Bozkurt, Barış Pehlivan'ın ev ve iş yerlerinde arama yapılıyor.

Bu arada, mahkeme, Yalçın, Terkoğlu, Bozkurt ve Pehlivan'ın gözaltına alınmasına karar verdi.

ODA TV HABER MÜDÜRÜ TERKOĞLU'NUN EVİNDE ARAMA YAPILIYOR
Oda Tv isimli internet sitesinin haber müdürü Barış Terkoğlu'nun Erenköy'deki evinde arama yapılıyor.

Ergenekon soruşturması kapsamında Savcı Zekeriya Öz'ün talebi ve İstanbul 9. Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesi'nin arama ve el koyma kararı sonrasında başlatıldığı belirtilen operasyonda, gazeteci Soner Yalçın'a ait Oda Tv internet sitesi haber Müdürü Barış Terkoğlu'nun evinde arama yapılıyor.

Sabah saatlerinde Erenköy Mahallesi Gözenç Sokak Fırat Apartmanı'ndaki daireye gelen polis ekiplerinin çalışmaları devam ediyor.

ZİYARET İÇİN GELEN GAZETECİLER İÇERİ ALINMADI
Oda Tv'nin sahibi ve Hürriyet Gazetesi Yazarı Soner Yalçın'ın arama yapılan evine gelen gazeteciler Hakan Aygün ve Oray Eğin içeri alınmadı.

Levent'teki Soner Yalçın'ın evine gelen Hakan Aygün ve Oray Eğin, Soner Yalçın ile görüşmek istediklerin belirtti. Ancak polis ekipleri, Aygün ve Eğin'in eve girmelerine izin vermedi. Basın mensuplarına açıklama yapan Hakan Aygün, "Konuyla ilgili hiçbir bilgim yok. Fakat Oda Tv'nin yayınlarından dolayı olduğunu tahmin ediyorum. Bu süreçte muhalif habercilik çok zor koşullar altında gerçekleşiyor."

Bu arada, Soner Yalçın'ın evine polisler tarafından çuval getirilmesi dikkat çekti.

CHP'Lİ SOYSAL, SONER YALÇIN'I ZİYARET ETTİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Çetin Soysal, evinde arama yapılan gazeteci Soner Yalçın'ı ziyaret etti.

Soner Yalçın'ın Levent'teki evine gelen Çetin Soysal'a polisler önce izin vermedi. Bu sırada gazetecilere açıklama yapan Soysal, "Hep birlikte ne olacağını göreceğiz. Ama endişeliyiz. Kendisiyle konuştum, ama şu anda bir açıklama yapamam. Endişeyle bekliyoruz." Dedi. Neden gözaltına alınacağına ilişkin soruya da Soysal, "Henüz bilmiyoruz. Kendisine de açıklanmamış." şeklinde cevap verdi.
Daha sonra Soysal, izin verilmesi üzerine eve girdi.


ARKADAŞINA GÖNDER
Oda TV'ye polis baskını
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA