Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En genç bakan o oldu!

3 Kasım 2002 seçimlerinde milletvekili seçildiğinde kabinenin en genç milletvekili olan isim, şimdi de kabinenin en genç bakanı oldu.

Giriş Tarihi: 6.7.2011 15:59 Güncelleme Tarihi: 6.7.2011 16:00
AK Parti Samsun Milletvekili Suat Kılıç, Gençlik ve Spor Bakanı oldu. Başbakan Erdoğan'ın, yeni kabinesini açıklaması ile birlikte Gençlik ve Spor Bakanlığı görevine 39 yaşındaki Suat Kılıç getirildi.

AK Parti'den, 3 Kasım 2002 seçimlerinde milletvekili seçildiğinde kabinenin en genç milletvekili olan Kılıç, 3. dönem milletvekilliği döneminde ise 'Kabinenin en genç bakanı' sıfatını elde etti. 3 Kasım 2002 genel seçimlerinde Samsun'da AK Parti 6. sıra milletvekili seçilerek 22. dönemde Meclis'in en genç milletvekili olan Kılıç, 2007 seçimlerinde AK Parti 3. sıradan aday olmuş ve ikinci kez Samsun'dan milletvekili seçilmiş ve 24. Dönem Samsun Milletvekili olarak TBMM'ye tekrar girmişti. 12 Haziran seçimlerinde, Samsun'dan ikinci sıradan aday gösterilen Kılıç, ilk seçildiğinde 'en genç milletvekili' sıfatını şimdi 'en genç bakan' olarak sürdürecek.

Bir dönem AK Parti Grup Başkanvekilliği ile Tanıtım ve Medya Başkanlığı Yardımcılığı görevinde bulunan Kılıç, evli ve iki çocuk babası.

KILIÇ İKİ İSMİ DE BAKANLIKTAN ETTİ

Kabinenin en genç ismi Kılıç, büyük iller hariç Erdoğan'ın aynı ile 2 bakan vermediği düşünülünce Samsun Milletvekili ve Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir'i bakanlıktan etti. Yine Kılıç'ın devralacağı Gençlik ve Spor Bakanlığını da eski bakan Faruk Nafiz Özak'tan da almış oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En genç bakan o oldu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN