Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Muhalefetten ilk yorumlar...

Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanlarının emekliliklerini istemeleri, Hükümet ve muhalefet tarafından yorumlandı.

Giriş Tarihi: 30.7.2011 10:17 Güncelleme Tarihi: 30.7.2011 10:37
CHP'DEN TEMKİNLİ AÇIKLAMA

CHP'li Belediye Meclis Üyesi Muzaffer Özgen'in kızı Burcu Özgen'in düğününe katılmak üzere Çanakkale'ye gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Türk Silahlı Kuvvetleri komuta kademesindeki emeklilikler hakkında açıklamalarda bulundu.

CHP Çanakkale İl binasında basın mensuplarına gündemle ilgili açıklamalarda bulunan Gürsel Tekin, yaşanan manzaranın kabul edilebilir bir manzara olmadığını belirterek, "Bu özellikle Cumhuriyet tarihinden itibaren bu yana ilk kez yaşanan manzara. Bununla ilgili Sayın Genel Başkanımız Ankara'ya dönüyor. Biz de bugünkü etkinlikten sonra Ankara'ya döneceğiz. Yarın değerlendirme yapacağız. Bu saate kadar ne hükümetten, ne Cumhurbaşkanı'ndan, ne de emekliliğini isteyen komutanlardan herhangi bir açıklama gelmemiştir. Bizim bildiğimiz bugüne kadar bu terfi dönemlerinde demokratik bir yöntemle kurallara ve yasalara bağlanmıştır. Ne zaman bir terfi dönemi gelse böyle krizler doğuyor. Bunun gerekçelerini tam bilmediğimiz için şu an bir şey diyemiyoruz. Yarın Genel Başkanımız ve CHP yöneticileri olarak bununla ilgili bir değerlendirme yapacağız. Üzücü bir değerlendirme. Umut ediyorum ki Sayın Cumhurbaşkanı bu olaya bir el koyar" dedi.

Tekin daha sonra düğün törenine katılmak üzere parti binasından ayrıldı.KILIÇDAROĞLU ANKARA'YA DÖNDÜ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner ve Kuvvet Komutanlarının emekliliklerini istemesinin ardından tatilini yarıda keserek Ankara'ya döndü.


Tatilde olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, akşam saatlerinde gündemi alt üst eden Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner ve Kuvvet Komutanları'nın emekliliklerini istemesinin ardından tatilini yarıda keserek Ankara'ya döndü. Kılıçdaroğlu'nun nerede tatil yaptığı ise bilinmiyordu.

ARKADAŞINA GÖNDER
Muhalefetten ilk yorumlar...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN