Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı Gül'ün yaşamına ilişkin merak edilenler

Giriş Tarihi: 27.8.2011 11:24 Güncelleme Tarihi: 27.8.2011 12:21

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, görevinin kendisine bütün siyasi partilere eşit mesafede durma sorumluluğu yüklediğini belirterek, ''Bu sorumluluğu yerine getirirken, ister istemez insan zorluyor kendisini'' dedi.

Cumhurbaşkanı Gül, Anadolu Ajansı muhabiriyle yaptığı özel röportajda, 28 Ağustos 2007 tarihinde başladığı Cumhurbaşkanlığı'nda geçen 4 yılını ve bu süreçteki sosyal yaşamını, Cumhurbaşkanı olarak Çankaya Köşkü'ne getirdiği yenilikleri ve gündelik yaşamına ilişkin merak edilen konuları anlattı.

Cumhurbaşkanlığı'nın İstanbul Tarabya'daki Huber Köşkü'nde gerçekleşen, Gül'ün aktif siyaset dönemindeki rahatlığa duyduğu özlemi, Cumhurbaşkanı olarak sorumluluklarını, sosyal medya ve fotoğrafa duyduğu ilgiyi, formunu nasıl koruduğunu ve bugünkü aile yaşamına ilişkin soruları yanıtladığı röportaj şöyle:

SORU: Cumhurbaşkanlığınızda 4 yıl geride kaldı. Bu konuda genel bir değerlendirmede bulunabilir misiniz?

CEVAP:
Zamanın ne kadar hızlı aktığını gösteriyor. Çok süratli geçiyor doğrusu. Tabii ki üstümde büyük bir sorumluluk var, ama bu 4 yılda zamanın ne kadar hızlı geçtiğini, Türkiye'nin ve dünyanın ne büyük olaylara şahit olduğunu görüyoruz. Aslında tarihçiler, içinde bulunduğumuz dönemi, ''zamanın hızlı aktığı dönem'' olarak tarif ediyorlar. Eskiden 50 seneye, 10 seneye yayılan olaylar şimdi bir bakıyorsunuz 2 günde, 1 haftada gerçekleşiyor. Dünya değişiyor, ülkeler değişiyor. Dolu dolu 4 yıl geçti.

Birçok olaylar, birçok tarihi önemli buluşmalar gerçekleşti. Türkiye olarak, doğrusu 4 yıl içerisinde çok inanılmaz bir değişim süreci içerisinde olduk. Her alanda, siyasi, ekonomik, kültürel her konuda... Dünyadaki Türkiye imajı çok farklı yerlere geldi. Dünyada önemli olaylar oldu. Dünyada olan olaylar Türkiye'yi direkt ilgilendiriyor biliyorsunuz. Ekonomik krizler, siyasi krizler yaşandı. Çevremizde, Ortadoğu'da, İslam ülkelerinde tarihin en büyük dönüşümleri gerçekleşiyor. Bütün bunları hep beraber yaşıyoruz. Bu 4 yıl anlata anlata bitirilemeyecek olaylar yaşandı.
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Gül'ün yaşamına ilişkin merak edilenler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN