Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ban Ki-Moon'dan özür

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın korumaları ile Birleşmiş Milletler (BM) güvenlik görevlileri arasında kısa bir süreli tartışma yaşandı.

Giriş Tarihi: 23.9.2011 23:16 Güncelleme Tarihi: 24.9.2011 03:38
Başbakan Erdoğan, gazetecilerin soruları üzerine, kendi korumaları ile BM güvenlik görevlileri arasında kısa süreli bir tartışma yaşandığını doğruladı. Erdoğan, "Sayın (Mahmud) Abbas'ın konuşmasına yetişmek için misafirlerin alındığı bölümden içeri girmeye çalıştık. Ona müdahil olmak isteyince, orada maalesef sıkıntı yaşandı. Bizim koruma arkadaşlar da içeri girmemiz için müdahale ettiler. Orada bir anlık o tür bir karşılıklı sıkıntı yaşandı. Ondan sonra biz tekrar dönüp arkadan kendi salonumuzdaki yerimize geçtik." dedi.

Bir gazetecinin "Siz arada kaldınız diye duyduk" sorusuna ise Erdoğan esprili bir şekilde, "Öyle bir şeyi düşünüyor musunuz?" cevabını verdi.

BAN Kİ-MOON ÖZÜR DİLEDİ
Birleşmiş Milletlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Genel Kurula giriş yaptığı sırada, Birleşmiş Milletler korumalarıyla Erdoğan'ın korumaları arasında arbede yaşandı. Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-Moon, Türkevine gelip olaydan duyduğu üzüntüyü belirterek Erdoğan'dan özür diledi.

Başbakan Erdoğan, gazetecilerin BM binasında korumaların itişme yaşanması ve kapıların kapatılmasıyla ilgili sorusunu şöyle yanıtladı: "İçerde Irak Cumhurbaşkanıyla görüşmeden sonra sayın Abbas'ın konuşması başlamıştı. O konuşmaya katılmak için bizler misafirlerin alındığı bölümden içeri girmek istedik. Ona müdahil olmak isteyince orada maalesef bir sıkıntı yaşandı. Bizim koruma arkadaşlar da konuyla ilgili olarak içeri girmemizin gereği noktasında orda bir müdahale ettiler. Orada bir anlık o tür bir karşılıklı sıkıntı yaşandı. Ondan sonra biz tekrar dönüp arkadan toplantı salonundaki kendi yerimize geçtik."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ban Ki-Moon'dan özür
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN