Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı Gül üs bölgelerinde!

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün incelemeleri bugün de sürdü.

Giriş Tarihi: 16.10.2011 12:21 Güncelleme Tarihi: 16.10.2011 13:12
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu ve 2. Ordu Komutanı Orgeneral Servet Yörük ile birlikte çıktığı Van, Hakkari, Şırnak ve Siirt illerini kapsayan gezinin ikinci gününde askeri üs bölgelerini ziyaret etti.

GÜL'E SOĞUK SUYLA ISINAN YEMEK!

Sınır birliklerini ziyaret eden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e, ateşe gerek kalmadan üzerine dökülen soğuk suyla ısınan yemek tanıltıldı. Hayret eden Gül dua etti!

Van, Hakkâri, Şırnak, Siirt'teki birlikleri ziyaret eden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e, Hakkâri Dağ Komando Tugayı'nda operasyon kumanyaları gösterildi. Gül, bir askeri yetkili tarafından tanıtılan ve ateşe gerek kalmadan, hazır yemeğin üzerine soğuk su katılmasıyla yemeği ısıtan özel paketi ilgiyle izledi.

Gül'ün elindeki paketin ağzını açtığında yemeğin dumanının çıktığı görüldü. Cumhurbaşkanı Gül de bunun üzerine, "Askerine böyle bir yemek veriyorsan, 'Allah devlete millete zeval vermesin' denir" dedi.

SINIRA SIFIR NOKTASINDA SANCAK VERME TÖRENİ

Geceyi Hakkari Dağ Komando Tugayı'nda geçiren Cumhurbaşkanı Gül, sabah erken saatlerde Çukurca 20. Jandarma Sınır Tugay Komutanlığı'na geçti. Irak sınırına sıfır noktasında bulunan tugayda, ilk önce son gelişmeler ve tugay hakkında bilgi alan Cumhurbaşkanı Gül, daha sonra Sancak Verme Töreni'ne katıldı.

ŞIRNAK ÜS BÖLGESİNDE İNCELEME

Sancak Verme Töreninin ardından başarılı personeli ödüllendiren Cumhurbaşkanı Gül, daha sonra Şırnak'a hareket etti. Şırnak Üs Bölgesinde Cumhurbaşkanı Gül'e sorumlu komutan tarafından birlik hakkında ve arazinin durumu ile ilgili bilgi verildi. Üste bulunan mevzileri gezen ve askerlerle sohbet eden Cumhurbaşkanı Gül ardından, önceden belirlenen bir hedefe temsili olarak gerçekleştirilen top atışını izledi.

Üs bölgesinde görev yapan başarılı personelin ödüllendirilmesinin ardından Şırnak 23. Jandarma Tümen Komutanlığı'nı ziyaret eden Cumhurbaşkanı Gül, burada tümenin görev ve sorumluluk alanıyla ilgili konularda bilgi alarak er ve erbaşlarla öğle yemeği yedi. Tümende görev yapan başarılı personelin ödüllendirilmesinin ardından, Siirt Gabar Dağı'na yakın bir bölgede bulunan Akrep Üs Bölgesi'ne hareket edildi.

SİİRT ÜS BÖLGESİNDE İNCELEME

Üs bölgesini ve mevzileri tek tek gezen Cumhurbaşkanı Gül, burada arazi yapısı ve üssün teknik imkânları hakkında bilgi aldı. Üsteki askerler tarafından yapılan çayı içen Cumhurbaşkanı Gül, daha sonra başarılı personele hediyelerini verdi.

Ardından Siirt 3. Komando Tugay Komutanlığı'nı ziyaret eden Cumhurbaşkanı Gül, komutanlıkta verilen brifingin ardından başarılı personeli ödüllendirdi ve incelemelerini tamamlayarak İstanbul'a hareket etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Gül üs bölgelerinde!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN