Cumhuriyet Bayramı törenleri iptal

Giriş Tarihi: 28.10.2011 11:37 Güncelleme Tarihi: 28.10.2011 13:35

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Cumhuriyet'in 88. yılı programı çerçevesinde yarın düzenlenmesi planlanan Vatan Caddesi'ndeki geçiş töreni ile akşam verilecek resepsiyonun Van'daki deprem nedeniyle iptal edildiğini bildirdi.

Mutlu, İstanbul Valiliğinin, ''Avrupa Birliğine Uyum, Danışma ve Yönlendirme Kurulu 2011 Yılı 3. Toplantısı'' ve ''AB Farkındalığı İstanbul'da Şekilleniyor'' projesi kapsamında İstanbul Ticaret Üniversitesi Konferans Salonu'nda düzenlenen ''Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi'' sertifika töreninden ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Vali Mutlu, Cumhuriyet Bayramı kutlama törenlerine ilişkin bir soru üzerine şunları söyledi:

''Cumhuriyetimizin 88. yılı programı çerçevesinde tertip edilecek olan Vatan Caddesi'ndeki geçit töreni ve akşamındaki resepsiyon, Van'da hayatını yitirmiş olan vatandaşlarımızın acısını milletçe paylaştığımız bugünlerde, Cumhurbaşkanlığımızın, Başbakanlığımızın bu konuyla ilgili aldıkları kararlar ve genelgeler doğrultusunda iptal edildi. Bugün saat 13.00'te Taksim Meydanı'nda yapılacak olan çelenk sunma töreni ve yarın sabah İstanbul Valiliğinde tebriklerin kabulüyle ilgili program içerisinde yer alan faaliyetlerimiz icra edilecek. Bunun dışında resmi geçiş töreni ve resepsiyon programları iptal edilmiştir. Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyor ve tebrik ediyorum.''

Van'daki acı olayda, afette hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet, yakınlarına ve millete başsağlığı dileyen Mutlu, ''Milletimiz bu acıyı, İstanbul'da da yoğun sürdürülmekte olan yardım programlarıyla, devletimizin, hükümetimizin ve halkımızın gayretleriyle kısa sürede saracaktır'' dedi.

Cumhuriyet Bayramı geçit törenleri iptal edildi
Van'da meydana gelen 7,2 şiddetindeki depremde 500'den fazla kişinin ölmesi ve 2 bine yakın kişinin yaralanması nedeniyle ülke genelinde Cumhuriyet Bayramı geçit törenleri iptal edildi. İptal karar Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer aldı.

28 Ekim 2011 Tarihli ve 28098 Sayılı Resmi Gazete'nin Genelgeler kısmında yer alan bilgiye 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenleri tebligat ve çelenk sunum törenleri haricindeki geçit törenleri iptal edildi. Resmi Gazete'ye göre, 23 Ekim 2011 tarihinde Van ili ve çevresinde meydana gelen deprem felaketi nedeniyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama törenlerinin sadece çelenk koyma ve tebrikleri kabul törenleri şeklinde icra edilmesi, tören geçişi, resepsiyon gibi diğer kutlama faaliyetlerinin yapılmaması uygun görülmüştür." denildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhuriyet Bayramı törenleri iptal
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN