Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Selim Kaya acayip şeyler anlattı!

Giriş Tarihi: 17.1.2012 10:40 Güncelleme Tarihi: 17.1.2012 13:18

Dizginlerin hakimi Selim Kaya, Türkiye Jokey Kulübü'nde yaşanan skandalı gözler önüne serdi.

Start verildi, yarış başladı ve Veliefendi Hipodromu böyle skandal yaşamadı! Yılda 2 milyar 700 bin liralık yarışın oynandığı Veliefendi'de kapalı kapılar ardında kalan krizi, TAKVİM Gazetesi ortaya çıkarttı.

Türkiye'nin en iyi jokeylerinden birisi olan Selim Kaya, TAKVİM'e şaşırtıcı açıklamalar yaptı. Ünlü jokey, Türkiye Jokey Kulübü Başkanı Ömer Faruk Girgin'i kendisini dışlamakla suçladı ve "Girgin beni PKK'lı gibi göstermek istiyor" dedi.

'TAZMİNAT DAVASI AÇTI'
Bugüne kadar 2 bin yarış kazandığını söyleyen ve uluslar arası yarışlarda "Fair Play Ödülü" alan tek jokey olan Selim Kaya, Türkiye Jokey Kulübü'nün adeta bir mason teşkilatı gibi tamamen içe dönük ve gizli olarak yönetildiğini iddia ederek, "Burası adeta demir yumrukla yönetiliyor. Ben, Başkan Girgin hakkında 'Komplekslidir' dediğim için susturmak amacıyla 50 bin liralık tazminat davası açtılar. Ama yılmayacağım. Bildiklerimi anlatacağım" diye konuştu. İşte pistlerin hakimi Selim Kaya'dan çok konuşulacak iddialar:

* Bütün kriz, sanatçı Burcu Güneş'in 2011 yılında klip çekmesi ile başladı. At Yarışları'nın tanıtımı ile ilgili çekilecek olan klip için Türkiye Jokey Kulübü sponsor olmuştu. Klibin maliyeti 25 bin lira idi. Ancak seçimleri Ömer Faruk Girgin kazanınca bu iptal oldu. Bunun nedeni ise klipte benim oynamamdı. Çünkü kendisi belirgin bir şekilde Veliefendi'de bulunan jokeyler arasında ayrımcılık yapıyor. Bazı konuşmalarında 'Biz burayı PKK'lılara mı bırakacağız?' demiş. Ben ve ailem doğuştan at sever ve yarışçıyız. Biz PKK'lı değiliz.
ARKADAŞINA GÖNDER
Selim Kaya acayip şeyler anlattı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN