Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sınırında yoğun çatışma

'te, sınırından 'a bağlı ordu birlikleri ile arasında sert çatışmalar başladı.

Giriş Tarihi: 9.4.2012 07:53 Güncelleme Tarihi: 9.4.2012 11:42
Saban 04.00 sıralarında başlayan sert çatışmalar üzerine Suriye'den Türkiye'ye kaçışlar başladı. Bu esnada konteynır kentte kalan Suriyeliler bariyerleri kırarak Suriye'den gelen yaralıları almak için sınıra gitti. Bazı Suriyeliler, kulelere, itfaiye araçlarına konteynır kentin içerisindeki konteynırların üzerine çıkarak Suriye lideri Beşşar Esad aleyhine sloganlar attılar.

Suriye tarafından Türkiye'ye doğru muhaliflerin kaçışlarının başladığı öğrenildi.

Gelen Suriyelilerin mayınlı bölgeden giriş yaptıkları kaydedildi. Çatışmalar şiddetlenerek artıyor.

TÜRK GÖREVLİ SURİYELİ ASKERLERİN AÇTIĞI ATEŞ SONUCU YARALANDI

Suriye'de ordu birlikleri ile muhalifler arasındaki çatışmalarda Türkiye sınırındaki konteynır kentte çalışan bir görevli ile 10'a yakın muhalif Suriyeli askerlerin açtığı ateş sonucu yaralandı.

Sabah saatlerinde Beşar Esad'a bağlı Suriye ordu birlikleri ile muhalifler arasında Suriye'nin Sucu ile Maarin köyleri yakınlarında çıkan çatışmada Türk sınırındaki konteynır kentte çalışan bir görevli ile 10'a yakın muhalif Suriyeli askerlerin açtığı ateş sonucu yaralandı. Yaralılar, Kilis Devlet Hastanesi'ne getirildi. Hastanedeki tüm doktorlar teyakkuza geçerek yaralılara müdahale ederken, yaralı sayısının artmasından endişe ediliyor.

Öte yandan, halen sınırda çatışma şiddetli şekilde devam ediyor. Öncü Pınar Sınır Kapısı ile Kilis karayolunda güvenlik gerekçesiyle resmi araçlar dışında araçların geçişine izin verilmiyor.

SURİYE TARAFINDAN KİLİS'E DOĞRU YENİ KAÇIŞLAR BAŞLADI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kilis sınırında yoğun çatışma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN