le 9 bin 500

, '' uygulamasıyla dün akşam itibariyle 9 bin 500 civarında gerçekleşti'' dedi.

Giriş Tarihi: 14.4.2012 15:56 Güncelleme Tarihi: 14.4.2012 15:58
Adalet Bakanı Ergin ile , Gaziantep Adliyesi'ne giderek Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Peker'den çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Buradaki incelemelerin ardından Ergin, adliye çıkışında gazetecilerin sorularını cevapladı.
Bir gazetecinin ''le ilgili son durum ve alınan tepkiler neler?'' şeklindeki sorusu üzerine Ergin, denetimli serbestliğin şu ana kadar öngördükleri şekilde ilerlediğini, dün akşam itibariyle 9 bin 500 civarında nin gerçekleştiğini belirtti.

Ergin, denetimli serbestlik uygulaması kapsamında 6-7 bin arasında daha tahliyenin gerçekleşebileceğine dikkat çekerek, şöyle devam etti:

''Tabi bunlar başı boş bırakılmıyorlar. 3 gün içerisinde denetimli serbestlik şube müdürlüklerine gidecekler ve kendileri için öngörülen programları icra etmeye başlayacaklar. Bu belli kamu yararına çalışan veya kamu kurumlarında 2 ile 4 saat arasında çalışma öngörebilir ya da belli programlara katılma zorunluluğu olabilir ya da konutta zorunlu ikamet gibi bir tedbir olabilir. Ama buna denetimli serbestlik şube müdürlükleri karar verecekler. Ben somut ve çok pozitif sonuçları yakında göreceğimizi ümit ediyorum. Hem bu haktan istifade edebilmek için ceza infaz kurumlarında bulunan hükümlülerin daha özenli ve dikkatli davranacaklarını düşünüyorum. Çünkü bu hükümlüler için önemli bir imkan. Hem cezaevlerindeki asayişi güçlendirecek, huzuru temin noktasında önemli bir imkan sağlayacaktır hem de hükümlüleri topluma adapte etmek için öngörüldüğü için faydalı sonuçlarını hep beraber göreceğimizi umuyorum.''
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denetimli serbestlikle 9 bin 500 tahliye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN