Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pilotun babasından göz yaşartan açıklama

Suriye tarafından düşürülen Türk jetinin pilotu Yüzbaşı Gökhan Ertan'ın babası Ali Erton, ilk kez konuştu.

Giriş Tarihi: 25.6.2012 13:09 Güncelleme Tarihi: 25.6.2012 13:09
Henüz akıbetlerinden haber alınamayan pilotlar Yüzbaşı Gökhan Ertan ile Teğmen Hasan Hüseyin Aksoy'un ailelerinin metanetli bekleyişleri sürüyor. Yakınları aileleri yalnız bırakmazken, gelecek güzel haberler bekleniyor.

Suriye tarafından düşürülen Türk jetinin pilotu Yüzbaşı Gökhan Ertan'ın ailesi de Hatay açıklarında devam eden pilotları arama çalışmalarını Malatya'daki evlerinden takip ediyor. Öğretmen baba Ali Erton, Samanyolu Haber'e konuşurken, devletin evlatlarına daha iyi sahip çıktığını söyledi.

Oğlu Gökhan Ertan'ın ��ocukluğundan beri pilot olma hayali ile büyüdüğünü ifade eden baba, pilot olduğunda oğlundan tek bir şey istediği belirtti. Erton, "Ondan bir tek şey istemiştim. Ne olursa olsun bayrağına sadık kalması... Ülkesine vatanına, milletine, bayrağına sadık kalması... Oğlumun uçağı düşmüş de olabilir. Benim oğlum ölmüş de olabilir. Bugün olur, yarın olur önemli değil. Önemli olan benim oğlumun ülkesine hizmet etmesi.." şeklinde konuştu.

Oğlu ölmüş olsa bile şehit olduğuna inandığını ifade eden Ali Ertan, "Ben inançlı bir insanım, ben hiç bir zaman benim oğlumun ve diğer şehitlerin öldüğüne inanmıyorum. İnancım gereği onlar dimdik ayakta ve yaşıyor. Bu dünyada olur ahirettte olur. Ben oğlumun geleceğine inanıyorum. Gelmese de Allah'ın takdiri. O her zaman benim kalbimde" dedi.

Devletin atacağı adımlara güvendiklerini ifade eden baba Ertan, bu yaşananların savaşa girme sebebi olamayacağını, itidalli davranmak gerektiğini ve en güzelini devletin bildiğini söyledi.

Baba Aksoy, "Bizim ülkemiz hadi bir pilotumuz öldürüldü savaşa girelim diyecek bir ülke değil. Bir pilot için, bir uçak için, iki uçak için, 50 tane uçak için, bir ülkenin savaşa girmesi ya da hırslı davranması, taşkınlık yapması hiç uygun değil. Bu bize yakışmaz." diyerek sözlerini tamamladı.

Pilot Aksoy'un baba evinde sessiz bekleyiş

Suriye tarafından düşürüldüğü açıklanan uçakta bulunan ve henüz haber alınamayan Pilot Teğmen Hasan Hüseyin Aksoy'un baba evinde de sessiz bekleyiş sürüyor.

Henüz kendilerinden haber alınamayan pilotlarlardan Teğmen Aksoy'un İstanbul'da oturan ailesi müjdeli haberi bekliyor. Bağcılar Evren Mahallesi'nde ikamet eden Baba Osman Aksoy, evinde oğlundan gelecek haber bekliyor.

Amca Aksoy da, "Tüm yetkililerden devlet büyüklerinden haber bekliyoruz. İnşaallah sağ salim evlerine dönerler." dedi.

Aksoy ailesinin komşuları ise olaya üzüldüklerine dile getirdi. Aksoy ailesinin sevilen bir aile olduğunu belirten komşuları Beycan Özyıldırım, "Kendisi arada bir gelir giderdi. Çok iyi, değerli insanlardı. Şu ana kadar da bir bilgi gelmedi kelimelerin yetersiz kaldığı bir andayız." dedi.

KAYNAK : SAMANYOLUHABER - HABER 7
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pilotun babasından göz yaşartan açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN