Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Oğlunun ölüm haberini duruşmada aldı!

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal ile emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün de aralarında bulunduğu 65'i tutuklu 274 sanıklı ''Ergenekon'' davasında tutuklu sanıklardan Yarbay Mustafa Dönmez'e oğlunun hayatını kaybettiği haberi verildi. Acı haberi alan Yarbay Dönmez'e mahkeme tarafından 4 gün cenaze izni verildi.

Giriş Tarihi: 3.9.2012 14:03 Güncelleme Tarihi: 3.9.2012 14:06
Silivri Cezaevi Kampüsü içerisinde yer alan duruşma salonunda devam edilen davanın 223. duruşmada CHP İzmir Milletvekili gazeteci Mustafa Balbay, eski Özel Harekat Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin ile gazeteci Tuncay Özkan'ın da aralarında bulunduğu 15 tutuklu sanık hazır bulundu.

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal, emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, Doğu Perinçek ve Sedat Peker'in de aralarında bulunduğu 50 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı.

Duruşma başlamadan önce duruşma salonuna alınan sanıkların arasında bulunan tutuklu Yarbay Mustafa Dönmez'e, staj için Azerbaycan'a gittiği öğrenilen 21 yaşındaki oğlu Alp Kaan Dönmez'in, trafik kazasında hayatını kaybettiği haberi verildi.

Tutuklu sanıklardan Tuncay Özkan, sanıklar Mustafa Balbay ve Sevgi Erenerol ile birlikte yanına gittiği Dönmez'e, oğlu Alp Kaan Dönmez'in trafik kazasında hayatını kaybettiğini söyledi. Haberi alan baba Dönmez, gözyaşı akıtırken, çevresindeki Balbay, Özkan ve Erenerol tarafından teselli edildi.

Makine mühendisi olduğu ve Azarbeycan'a staj için gittiği belirtilen Alp Kaan Dönmez'in, karşıdan karşıya geçerken bir arabanın çarpması sonucu yaşamını yitirdiği ifade edildi. Mahkeme tarafından 4 günlük cenaze izni verilen Dönmez'in gerekli işlemlerin tamamlanmasının ardından Bandırma'ya götürüleceği ifade edildi.

CHP'LİLER DURUŞMAYA KATILDI

Öte yandan CHP Grup Başkan Vekili ve İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi ile CHP İstanbul Milletvekilleri Celal Dinçer, Ali Özgündüz ve Mevlüt Aslanoğlu'da duruşmayı izlemek üzere salona geldi.

Duruşmada dinlenilen tanık M.A'nın, hayatının tehlikeye gireceği gerekçesiyle seyircisiz dinlenilme talebi üzerine duruşmadaki, milletvekillerinin de aralarında olduğu seyirciler, duruşma salonundan çıkarıldı.

CHP Grup Başkan Vekili Mehmet Akif Hamzaçebi, salondan çıkarılmalarının yasalara aykırı olduğunu ve yasama temsilcilerinin salondan çıkarılmaması gerektiğini belirterek, mahkeme heyeti başkanı Hüseyin Özese ile bir süre tartıştı. Hamzaçebi başkan Özese'ye, ''Lütfen kuvvetler ayrılığı ilkesine saygılı olun'' dedi.

Başkan Özese de, mahkemenin seyircisiz tanık dinlenilmesi ara kararı verdiğini kaydederek, milletvekillerinin taraf olmadıklarını ve seyircilerle birlikte salondan çıkmaları gerektiğini söyledi.

Milletvekillerinin de olduğu seyircilerin salondan çıkarılmasının ardından tanık M.A'nın, kimlik ve iş bilgilerinin saklı tutulması kaydıyla ifadesinin alınmasına geçildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oğlunun ölüm haberini duruşmada aldı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN