Türkiye'nin en iyi haber sitesi

4 gün önce usta birliğine katılmış

Afyonkarahisar'da meydana gelen patlamada ölen 25 askerden Zonguldaklı Emrah Kartal'ın acemiliğini yeni tamamladığı, patlamadan 4 gün önce usta birliğine teslim olduğu ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 6.9.2012 16:35 Güncelleme Tarihi: 6.9.2012 17:06
Afyonkarahisar'da meydana gelen patlamada şehit olan 25 askerden Zonguldaklı Emrah Kartal'ın baba ocağına ateş düştü. Kartal'ın Beycuma beldesi Çukurören köyü Musunlu Mahallesi'nde ikamet eden ailesi, patlama haberini alır almaz Afyon'a hareket etti. Yolda torunu Emrah Kartal'ın şehit olduğu haberini alan dede Baki Kartal, taziyeleri kabul etmek üzere eve geri döndü. Acı haberle yıkılan Kartal, "Daha para dahi gönderememiştik" diye ağladı.

Ailenin feryat eden komşuları mahalleye Türk bayrağı astı. 112 ekipleri şehidin evinin önünde hazır bekletilirken, Emrah Kartal'ın acemiliğini yeni tamamladığı, patlamadan 4 gün önce Afyonkarahisar'daki usta birliğine teslim olduğu öğrenildi.

TRABZON'DA YAS
Afyonkarahisar'da dün akşam askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlamada şehit olan Trabzonlu 25 yaşındaki Onur Fikret Dülger'in baba ocağına ateş düştü.

Afyonkarahisar'da kısa dönem askerlik yapan mimar 25 yaşındaki Onur Fikret Dülger'in askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlamada şehit olduğu haberinin ardından Dülger'in Trabzon'daki evine taziyeye gelen akraba ve arkadaşları gözyaşlarına boğuldu. 2 aylık asker olan Dülger'in babası Trabzonspor eski Genel Sekreteri Zekai Fırat Dülger'in ise olayın ardından ailesiyle birlikte Afyonkarahisar'a hareket ettiği öğrenildi. Mimarlık Fakültesi mezunu olan ve acemi eğitiminin ardından kısa dönem askerlik görevini Afyonkarahisar'da yapan Onur Fikret Dülger'in geçen yıl Aralık ayında nişanlandığı da öğrenildi.

6 AY SONRA TERHİS OLACAKTI
Afyonkarahisar'da Mühimmat Depo Komutanlığı'ndaki patlamada şehit olan er Bayram Uluer'in baba ocağına ateş düştü.

Afyonkarahisar'da meydana gelen patlamayı haber alan şehidin babası Arif ile annesi Nurdane Uluer Afyon'a gitti. Acı haberin duyulmasının ardından şehidin evinin bulunduğu sokak ve çevredeki evlere Türk bayrağı asıldı. Keçiören Belediyesi şehidin evinin önüne taziye çadırı kurdu.

Şehidin yakını Ahmet Uluer, patlama haberini alır almaz ailenin Afyon'a gittiğini söyledi. Uluer, Vali'nin şehidin anne ve babasına patlama riskinden dolayı henüz içeriye girilemediği ve metanetli olmaları gerektiğini söylediğini aktardı. Cenazenin henüz teslim edilmediğini belirten Uluer, Bayram Uluer'in ailesini günde 3-4 kez aradığını söyledi. Ailenin tek erkek çocuğu olan Bayram Uluer'in 6 ay sonra terhis olacağı öğrenildi. Uluer'in sivil hayatta baba mesleği olan kepçe operatörlüğü yaptığı belirtildi.

ŞEHİT ATEŞİ BURSA'YA DÜŞTÜ
Afyon'daki patlamada şehit düşen Tolga Taşdan'ın ailesinin Bursa'da oturduğu belirlendi. Şehit ateşi Soğukkuyu Mahallesi'ne düşerken, ailenin cenazeyi almak için önce Afyon'a ardından Ankara'ya gittiği öğrenildi.

ÇORUM'DA ÇİFTE ŞEHİT ACISI
Afyonkarahisar'da askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlamanın ardından Çorum'da çifte şehit acısı yaşanıyor.

Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası'ndaki mühimmat deposundaki patlamada hayatını kaybettiği sanılan askerlerden Bayram Uluer ve Mehmet Burak Kaplan'ın Çorumlu olduğu öğrenildi.

Uğurludağ ilçesi nüfusuna kayıtlı olan şehit Uluer'in Ankara'nın Keçiören semtinde oturduğu öğrenildi. Şehit Uluer'in ailesinin patlamanın ardından Afyonkarahisar'a gittiği öğrenildi.

Öte yandan, aynı patlamada şehit düşen askerlerden Mehmet Burak Kaplan'ın da Çorum'da yaşadığı öğrenildi. Babası Mustafa Kaplan ile birlikte Çorum'da kuyumculuk yaptığı öğrenilen şehit asker Kaplan'ın daha önce Balıkesir'in Susurluk ilçesinde vatani görevini yaptığı 10 gün önce Afyonkarahisar'a geldiği öğrenildi. Patlamanın ardından şehit Kaplan'ın ailesi ve yakınlarının Afyonkarahisar'a gittiği öğrenildi. Öte yandan Kaplan'ın bir paylaşım sitesinde kendisine ait sayfada paylaşıtığı 'Oyun içinde oyun (Afyonkarahisar)' yazılı paylaşımı ise dikkat çekti.

VALİ SABRİ BAŞKÖY'ÜN AÇIKLAMALARI
Afyonkarahisar'da askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlama ile ilgili sorular yöneltilen Vali Sabri Başköy ise, 'Bir yada iki askerimizin Çorumlu olduğuna dair duyumlarımız var. Ancak kesinleşmeden defin yeri kesinleşmeden kamuoyuna paylaşmıyoruz. Sadece duyuyumuz var. Bu arada arkadaşlar prosedür şöyle çalışıyor. Oradaki kuvvet komutanlığı İl Jandarma Komutanlığı'na gerekli bilgileri veriyor. Defin yeri kesinleştikten sonra Çorum'da olabilir Ankara'da olabilir, Çorumlu olabilir Çorum'da defnedilebilir ondan sonra kamuoyuyla paylaşıyoruz. Şuanda duyum olarak söyleyebiliriz. Bir yada iki olarak söyleniyor. Ama henüz kesinleşmiş değil. Takdir edersiniz ki orda çok üzücü facia var. Kimlik tespitleri zaman alıyor. Bizler kesinleştiği zaman sizlerle paylaşacağız' dedi.

MANİSA'YA ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ
Afyonkarahisar'da dün akşam askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlamada şehit olan askerlerden Emrah Aral'ın memleketi Manisa'nın Gölmarmara ilçesine ateş düştü.

Henüz resmi olmayan bilgilere göre Gölmarmara ilçesi Atatürk Mahallesi 114. Sokak'ta ikamet eden İstanbul Üniversitesi Matematik Öğretmenliği Bölümü mezunu Emrah Aral'ın (25) vatani görevini yapmak üzere kısa dönem olarak askere gittiği ve acemi birliğini Samsun'da yaptıktan sonra Afyonkarahisar'a gönderildiği öğrenildi. Emine ve Reşit Aral'ın oğlu olan Emrah Aral'ın Ebru adında bir ikiz kardeşi olduğu da öğrenildi. Aral'ın okuldan mezun olduktan sonra Gölmarmara'da bir süre vekil olarak matematik öğretmenliği yaptığı belirtilirken, Gölmarmara'da yaşayan ailesinin dün vefat eden anneannesinin cenazesi için Salihli'ye gittiği bildirildi.

2 ÇOCUK BABASIYDI
Afyonkarahisar'da dün akşam meydana gelen mühimmat deposu patlamasında şehit olan Uzman Çavuş Cüneyt Akkuş'un (35) Ordu'daki baba evine ateş düştü.

Ordu'nun merkez Gökömer köyünden olan ve Hasan Mert (8) ile Enver Efe (1) isimli iki çocuk babası olan uzman çavuş Cüneyt Akkuş'un 10 yıldır Afyonkarahisar'da görev yaptığı öğrenildi. Cüneyt Akkuş'un eşi Songül Akkuş, babası Hasan ve annesi Türkan Akkuş olayın ardından Afyonkarahisar'a hareket etti.

Şehit Cüneyt Akkuş'un eşinin amcası olan Cafer Özcan, akşam meydana gelen patlamayı televizyonlardan öğrendiklerini, sabahleyin ise şehadet haberini aldıklarını belirterek, çok üzgün olduklarını söyledi.

SON SÖZLERİ:'AKLIMA KENDİ EVLATLARIM VE KENDİM GELDİM'
Afyonkarahisar'da dün akşam meydana mühimmat deposunda meydana gelen patlama sonrasında şehit olan Uzman Çavuş Cüneyt Akkuş, sosyal paylaşım sitesi facebook adresinde yazdığı son iletisinde yürekleri burktu.

Afyonkarahisar'da mühimmat deposunda çıkan patlama sonucunda şehit olan Ordulu Cüneyt Akkuş, Beytüşşebap'ta terör örgütü tarafından düzenlenen saldırıda şehit olan Piyade Üsteğmen Sami Çiftçi'nin Afyonkarahisar'daki baba evini ziyareti ve cenaze töreni sonrası hissettiklerini yazdı.

Ordulu şehit Akkuş yazdığı iletisinde, 'Allah tüm şehit ailelerine sabır versin' dedi. Şehit Uzman Çavuş Cüneyt Akkuş, iletisinde şu sözlere yer verdi: "Bugün şehit üsteğmen Sami Çiftçi'nin cenaze törenine katıldım. Aklıma kendi evlatlarım ve kendim geldim. Düşünürken bile gözlerim doldu ağladım. Şehit olan üsteğmenin ailesinin ve eşinin çektiği acı tarif edilemez herhalde. Mekanın cennet olsun, Rabbim bütün şehit ailelerine sabır versin.'

AFYONKARAHİSAR'DAKİ ŞEHİT ACISI IĞDIR'I DA YAKTI
Afyonkarahisar'da mühimmat deposunda meydana gelen patlamada şehit düşen 25 askerden Mehmet Emin Çuğun'un acı haberi, memleketi Iğdır'ı yasa boğdu.

Ailesi yazı geçirmek üzere Kars'ın Sarıkamış ilçesinde bulunan Iğdır'ın Halfeli beldesi nüfusuna kayıtlı Mehmet Emin Çuğun'un acı haberi, Iğdırlıları yasa boğdu. Afyonkarahisar'daki birliğine 4 gün önce teslim olduğu öğrenilen şehidin Halfeli beldesinde toprağa verileceği öğrenildi.

Iğdır Şehit ve Gazi Aileleri Dernek Başkanı Kamber Güzelkaya, Iğdır'ın 45'inci, Halifeli beldesinin ise 4'üncü şehidi olan Çuğun'un acısının kendilerini ve şehidin ailesini derinden üzdüğünü belirtti. Güzelkaya, 'Milletimizin başı sağ olsun. Üzülerek söylemek istiyorum ki yapılan yoklamaya katılmayan ve her ne kadar kesin değilse de şehit olduğunu düşündüğümüz Mehmet Emin Çuğun, dün Türk milletimizi derinden sarsan bir hadise sonucu şehadete ermiştir. İçinden geçtiğimiz bu sıkıntılı dönemde 25 şehidimizin acısı hepimizi derinden üzmüştür. 25 şehidimizin ailelerine en derin üzüntülerimi bildiriyorum. Başları sağ olsun' dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
4 gün önce usta birliğine katılmış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN